Gündem Haber Girişi : 07 Ocak 2022 18:30

Ankara Üniversitesi NFT'yi Müfredatına Dahil Etti

Ankara Üniversitesi NFT'yi Türkiye'de ilk kez müfredatına ekleyen üniversite oldu. Derste, NFT'nin tarihçesinden dijital diplomasideki yerine kadar kapsamlı bilgiler verilecek.

Sanat eseri, video ya da internet sayfası... Gerekli şartlar sağlandığında her şey NFT olabiliyor. Para olarak karşılığı olan dijital varlığa NFT deniyor. Popülerliği her geçen gün artan NFT, üniversite müfredatına giriyor.

 

Ankara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi yeni bir seçmeli ders vermeye hazırlanıyor. Cumhuriyetin ilk üniversitesi, Türkiye'deki ilk 'NFT'ye giriş' dersini verecek. Haftada 2 saat verilecek dersin kontenjanı 70 kişi olarak belirlendi. Dersin içeriği ise oldukça kapsamlı olacak.

 

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, "İçinde blok zinciri tarihi tarihsel gelişimi olacak, bütün bu blok zincir teknolojisiyle ilgili hem tarihsel hem de nereye gidilebileceğine dair dersler olacak, NFT'nin tarihçesi olacak" açıklamasını yaptı.

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.