Güncel Haber Girişi : 02 Ocak 2022 19:19

Ankara Üniversitesi 'NFT'yi Seçmeli Ders Olarak Müfredata Ekledi

Milyonlarca dolarlık satışların gerçekleştiği NFT (non-fungible token) dünyası için önemli bir adım atan Ankara Üniversitesi, "NFT'ye giriş" dersini seçmeli derslere ekledi.

Ankara Üniversitesi'nden, son zamanlarda gittikçe büyüyen ve milyonlarca dolarlık satışların gerçekleştiği NFT (non-fungible token) furyasına yönelik önemli bir adım geldi.

 

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, "NFT'ye giriş" dersinin senato kararıyla genel sosyal seçmeli dersler havuzuna eklendiğini bildirdi.

 

Ünüvar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bugünkü senato kararıyla, Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Sanat Eğitimi Bölümü "NFT'ye giriş" dersi üniversitemiz genel sosyal seçmeli dersler havuzuna eklendi. Üniversitemize ve öğrencilerimize hayırlı olsun." ifadesine yer verdi.

 

Alınan bilgiye göre, "NFT'ye giriş" dersi ilk kez 2022 yılı bahar yarıyılında seçmeli dersler arasında yer alacak, derse bir şube ve 70 kişilik kontenjan ayrılacak.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.