Ekonomi Düzenleme Tarihi : 28 Aralık 2020 11:54 Haber Girişi : 28 Aralık 2020 11:56

Asgari ücret ne kadar oldu? 2021 asgari ücret zammı ne kadar?

Asgari ücret ne kadar oldu?’, ‘2021 asgari ücret zammı ne kadar? derbihaber.com

Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren asgari ücret zammı haberi nihayet belli oldu. Milyonlarca çalışan vatandaş ‘Asgari ücret ne kadar oldu? 2021 asgari ücret zammı ne kadar?’ sorusunu sormaya başlarken, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 2021 asgari ücret zammı açıkladı. Asgari ücret ne kadar oldu? 2021 asgari ücret zammı ne kadar? Haberinin ayrıntıları bu yazımızda…

Merakla beklenen asgari ücret zammı ile ilgili haber Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. Milyonlarca kişinin takip ettiği ve internette ‘Asgari ücret ne kadar oldu? 2021 asgari ücret zammı ne kadar?’ oldu sorusu cevabını buldu.

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan taraflar geçtiğimiz toplantılarda asgari ücret 2021 zam oranı hakkında beklentilerini paylaşmıştı. Gerçekleşen toplantı sonrasında vatandaşlar internette ‘Asgari ücret ne kadar oldu?’, ‘2021 asgari ücret zammı ne kadar?’ sorularını internette aramaya başlamıştı ve nihayet bu soruların cevabı belli oldu.

2020 Asgari ücret zammı ne kadar oldu?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2021'de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında dördüncü ve son toplantısını Bakan Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında yaptı. Bakan Selçuk, son açıklamasında “Asgari ücretin işçi ve işverenlerin beklentilerine uygun, çalışma hayatına olumlu katkı sağlayacak seviyede belirleneceğine inanıyorum” açıklamasını yapmıştı.

Bakan Selçuk, "Kısa çalışma ödeneği ve nakdi destek olsun. Bu destekler direkt çalışanlarımıza aktarılan kaynaklardır. Öneriler kapsamlı bir şekilde ele alındı” diye konuştu.

İşte asgari ücret zammı

‘Asgari ücret ne kadar oldu?’, ‘2021 asgari ücret zammı ne kadar?’ sorusu belli oldu. Bakan Selçuk, 1 Ocak 2021'den itibaren geçerli olacak asgari ücretin brüt 3 bin 577 lira, net 2 bin 825 lira olduğunu açıkladı. Selçuk, asgari ücretin geçen yıla göre 500 lira arttığını, yüzde 21,56 oranında yükseldiğini söyledi. 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.