Dünyadan Haberler Haber Girişi : 22 Şubat 2021 22:18

Aşkı Telefon Uygulamalarında Aradılar

Covid-19 pandemisi nedeniyle dünyada yaşanan sosyal iletişim eksiğinin insanları flört uygulamalarını kullanmaya yönelttiği açıklandı.

 

ABD’li bir sanal market istatistik şirketi, 2020’nin son çeyreğinde, geçtiğimiz yıla göre flört uygulamalarının kullanıcı sayısının yüzde 12,6 arttığını söylerken uygulamaların indirilme sayılarının da yüzde 7,4 arttığını belirtti.

 

Geçtiğimiz yılı Covid-19 nedeniyle uzun süre karantinada geçiren kişilerin sosyalleşme ve ilişki ihtiyaçlarını programlarda giderdiği ortaya çıktı.

 

ABD’deki sanal marketlerden uygulama indirme istatistiklerini tutan Apptopia platformu, 2020 yılında ABD’lilerin Tinder, Bumble ve Hinge gibi flört uygulamalarında, geçtiğimiz yıla göre kullanıcı sayısında ve uygulama içerisinde zaman geçirme süresinde artış olduğunu açıkladı.

 

Match adlı flört uygulamaları şirketin büyük gelirler elde ettiği belirtilen haberde, şirketin en çok kullanıcısı olan Tinder’ın büyük bir artış kaydettiği belirtildi.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.