Gündem Haber Girişi : 02 Haziran 2021 11:06

Bilim Kurulu Toplanıyor! Maskeler Çıkartılacak mı?

Koronavirüs Bilim Kurulu saat 16.30'da Sağlık Bakanı Koca başkanlığında video konferans yöntemiyle toplanacak. Toplantının ardından Koca, 18.00'de açıklama yapacak.

 

Koronavirüs Bilim Kurulu saat 16.30'da video konferans yöntemiyle toplanacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca toplantıya başkanlık edecek.

 

Aşılamadaki son durum, normalleşme adımları ve güncel vaka sayıları toplantının ana gündem maddeleri olacak. Haziran ayında gelmesi beklenen aşılarla ilgili de toplantıda değerlendirme yapılacak. Toplantının ardından Bakan Koca saat 18.00'de açıklamalarda bulunacak.

 

Dünya, 1 yıldan fazla bir süredir koronavirüsle mücadele ediyor. Türkiye 1 Haziran itibarıyla normalleşme takvimini başlattı. Vaka sayılarının düşmesi ve aşılamanın hızlanmasıyla sürecin daha iyi ilerlemesi bekleniyor.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca daha önceki açıklamasında, "Hedef eylül ayında normal hayata geçmek" ifadeleriyle maske, mesafe ve hijyen kurallarına ek olarak maskesiz günler için toplumsal bağışıklığı işaret etmişti.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.