Yaşam Düzenleme Tarihi : 13 Nisan 2021 15:00 Haber Girişi : 13 Nisan 2021 10:52

Burç Tarihleri Değişti Mi?

Burç tarihleri değişti mi? NASA bu konuda neler söylüyor? Herkesin burcu değişti mi?

Burç tarihleri değişti mi? NASA bu konuda neler söylüyor? Herkesin burcu değişti mi? Tüm bu soruların cevabını sizler için derledik.

Gündeme bomba gibi düşen ve bir anda herkesin dikkatini çeken ilginç bir iddia ortaya atıldı. NASA’nın bir açıklama yaptığı ve yıldızların yerinin değiştiğini bildirdiği iddiası ortalığı kasıp kavurdu. Peki, atılan iddianın aslı var mı? Burç tarihleri değişti mi? Astrolojiyi yakından takip eden ve burçlara inanan pek çok insan bu haberin asılsız olmasını temenni ediyor.

 

Burçlar Değişti Mi? 2021 Yılı Burç Tarihleri Nelerdir?

 

 

Yeni burç tarihleri 2021 yılında farklılık mı gösterecek? Astrologlara göre, öne sürülen iddia doğru değil. Sosyal medyayı ayağa kaldıran haber için astrologlar tek tek açıklama yaptı. Astrolojide her şeyin sabit ve değişmez olduğunu vurgulayan astrologlar, insanlara böyle bir durumun mümkün olmadığını ve herkesin rahat olması gerektiği konusunda uyardı.

Ortaya atılan iddia ise kafaları karıştırmaya devam ediyor. Hızlı bir şekilde araştırma yapmaya başlayan pek çok insan aynı sorunun peşinde. Burç tarihleri değişti mi, yükselen burçlar değişti mi? İddiaya göre Koç burcuna sahipseniz artık Boğa; Boğa burcuna sahipseniz artık İkizler burcusunuz!

 

Burç Tarihleri ve Yükselen Burçlar Değişti Mi?

 

 

Son zamanlarda sosyal medyada gündem yaratan burçların tarihinin değiştiğine dair NASA bir açıklamada bulundu. Peki, söylendiği gibi burç tarihleri değişti mi? NASA’nın açıklaması ne anlama geliyor? NASA’dan akıllarda soru işareti bırakan ve tüm dikkati üzerine çekmesine neden olan açıklama ise şu şekilde:

NASA, kendi blog sayfasına yayınladığı açıklamada, dünyanın ekseninde bir devinim meydana geldiğini ve burçların bulunduğu takımyıldızlarının konumunun değiştiğini söyledi. Gökyüzündeki yıldızların konumlanmasının 3 bin yıl öncesine göre farklılık gösterdiğini bildiren NASA, 12 burca bir ilave daha yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Bunun üzerine pek çok insan soluğu astrologların yanında aldı. Peki, gerçekten burçların tarihi değişti mi? Astrologlardan ise adeta yüreklere su serpen açıklama geldi. Astrologlara göre; gökyüzündeki yıldızların konumlanmasında olabilecek herhangi bir değişiklik, mevsimsel Zodyak ve burç tarihlerini değiştirmiyor!

 

https://www.youtube.com/watch?v=QZNVMvyce_8

 

Olay yaratan açıklamadan sonra, çoğu astrolog ortak bir fikirde buluştu. Astronomi ve astrolojinin farklı alanlar olduğunu, astrolojide gözleme dayalı verilerin bir önemi olmadığını dile getiren astrologlar, burçların tarihi değişti mi sorusunu yanıtladı: “Astroloji gözleme değil, yorum ve sınıflandırmaya dayandırılır.”

 

NASA Yeni Burç Tarihleri Açıklandı!

 

 

NASA akıllarda soru işaretine neden olacak bir söylem daha gerçekleştirdi. NASA’ya göre 12 burcun yanına eklenecek bir 13. Burcun olması gerektiği söz konusu. Her ne kadar astrologlar bu iddianın doğruluğunun olmadığını söyleseler de son sözü yine NASA söyledi!

Milyonlarca insanın merak ettiği burç tarihleri değişti mi sorusunun üzerine NASA’dan gelen bir başka haber yine tüm gözleri üzerine çekti. Açıklamaya göre Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Oğlak, Yay, Kova ve Balık burcuna bir yenisi ekleniyor.

Yeni eklenen burcun adı: Yılan burcu. Peki, Yılan burcu hangi tarihler arasında doğan insanları kapsıyor? Dünyanın eksen devinimi sonrası tüm burçların yeri değişti mi? Hangi burç hangi tarihleri kapsıyor? Tüm bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 

Yeni Burç Tarihleri

 

 

NASA’nın ortaya attığı iddia tamamen bilimsel gözleme dayandırılmaktadır. 3 bin yıldır süre gelmiş takımyıldızlarının yerinin değişmesi ve dolayısıyla takımyıldızlarının bulunduğu burçların yerlerinin değiştiği açıklamasının üzerine yeni burç tarihleri de belirlendi.

 

Yeni Burç Takvimi Nasıl?

 

 

 • Koç: 18 Nisan – 13 Mayıs
 • Kova: 16 Şubat – 11 Mart
 • Terazi: 30 Ekim – 23 Kasım
 • Yay: 17 Aralık – 20 Ocak
 • Aslan: 10 Ağustos – 16 Eylül
 • Başak: 16 Eylül – 30 Ekim
 • Yengeç: 20 Temmuz – 10 Ağustos
 • Boğa: 13 Mayıs – 21 Haziran
 • Balık: 11 Mart – 18 Nisan
 • İkizler: 21 Haziran – 20 Temmuz
 • Akrep: 23 Kasım – 29 Kasım
 • Oğlak: 20 Ocak – 16 Şubat
 • Yılan: 29 Kasım – 17 Aralık

 

Yılan Burcu Nedir? Yılan Burcu Hangi Tarihte Doğanlar İçin Geçerli?

 

 

NASA, 13.burç olan Yılan burcunun yeni burç takvimine konulması gerektiğini ve diğer burçların tarihinin de değiştirilmesi gerektiğini söyledi. NASA’nın olay yaratan “Burçlar değişti” açıklamasının üzerine hemen herkesin cevabını merakla beklediği burç tarihleri değişti mi sorusunu uzman astrologlar yanıtladı. “Böyle bir durum söz konusu değil.” Gündeme bomba gibi düşen haberin ise daha uzun süre tartışılacağı kesin gibi görünüyor.

 

 

 

 

                                                                                                                                                                    

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.