Sağlık Haber Girişi : 23 Nisan 2021 22:14

DSÖ, Hindistan’daki Koronavirüs Vakalarından Endişeli

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, Hindistan'da günlük vaka sayısının rekor seviyedeki tırmanışından derin endişe duyduklarını söyledi. Koronavirüsün Hindistan varyantının yayılımı da tedirgin ediyor.

 

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, bundan 1 yıl önce COVID-19 salgınına karşı küresel aşı ve tedavi programını (ACT Accelerator) başlattıklarını söyledi.

 

COVID-19 Aşıları Küresel Erişim Programı'nın (COVAX) da dahil olduğu ACT Accelerator için bu yıl 19 milyar dolar fona ihtiyaç duyduklarını belirte

n Ghebreyesus, uluslararası toplumdan destek istedi.

Dünyanın her yerinde insanların aşı olmadıkları, test edilmedikleri ve tedavi olamadıkları için öldüklerine dikkati çeken Ghebreyesus, "Şu anda Hindistan'da artan vaka ve ölüm sayılarından derin endişe duyuyoruz" diye konuştu.

 

Ghebreyesus, Hindistan'da durumun karmaşık olduğunu ve ülkenin farklı bölgelerinde farklı yaklaşımlar gerektiğinin farkında olduklarını belirterek, hükümetin aşı üretimini artırmak için attığı adımları desteklediklerini söyledi.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.