Güncel Haber Girişi : 14 Ekim 2021 20:37

Dünya Çapında 3 Milyardan Fazla İnsan PC Oyunu Oynuyor

Verilere göre, dünya çapında yaklaşık 3,24 milyar insan oyun oynuyor. Bilgisayar sahiplerinin yüzde 48'i ise cihazı oyun oynama amacıyla kullanıyor. Asya’da oyun oynayan kişi sayısı 1,48 milyarken, Avrupa’da ise bu sayı 715 milyar olarak belirlendi.

Oyun oynamak kimimiz için günlük hayatın getirdiği stresten uzaklaşmak için bir yol, kimimiz için ise günlük hayatın ta kendisi. Özellikle pandemi nedeniyle evde geçirilen vaktin artmasıyla, video oyun istatistiklerinin yukarı zıpladığı düşünülüyor. Gelen son veriler ise dünyanın oyun oynama istatistiğini ortaya çıkardı.

 


Statista verilerine göre, 2021'de Asya'da yaklaşık 1,48 milyar kişi video oyun oynadı. Bu sayı Asya’yı dünyanın en büyük oyun pazarı haline getirdi. Avrupa, 715 milyona yakın oyun tutkunuyla ikinci sırada yer aldı. Araştırma, dünya genelinde toplam 3,24 milyar insanın oyun oynadığını gösteriyor.

 

Bilgisayar oyunları hem konsol pazarında hem de mobil oyun platformlarında artan rekabete rağmen en popüler video oyun biçimlerinden biri. Wepc’de yer alan 2021 oyun istatistikleri araştırmasına göre, bilgisayar oyun endüstrisinin 2023 yılına kadar 70 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bilgisayar sahiplerinin yüzde 48'inin cihazı video oyunları oynamak için kullandığı belirtiliyor.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.