Ekonomi Haber Girişi : 09 Şubat 2021 13:28

Geçen Yıl İflasın Eşiğindeydi, Şimdi İse Tesla’yı Geride Bıraktı

11 yıldır dünya piyasasında bulunan ve bugüne kadar yıllık bilançosunda hiçbir zaman kar açıklamayan elektrikli araç şarj şirketi Blink, geçtiğimiz gün 2,17 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşarak son 8 ayda yüzde 3 bin arttı ve ABD'nin en ünlü elektrikli araç şirketi olan Tesla’yı geride bıraktı.

Geçtiğimiz yıl iflasın eşiğinde olan ve kapanma noktasına gelen elektrikli araç şarj şirketi Blink, büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün 2,17 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşarak son 8 ayda yüzde 3 bin artan şirket, ABD'nin en ünlü elektrikli araç şirketi olan Tesla’yı geride bıraktı.

Hisse senetlerinin değerlerini belirleyen ve “FD/Satışlar (Firma Değeri Satışlar Oranı – EV/Sales)” olarak bilinen oranı 481 olan şirket hisseleri her geçen gün değer kazanırken Tesla’nın ise FD/Satışlar oranı aynı dönemde sadece 26 oldu.

Yeşil enerji şirketi olan Blink, elektrikli araçları çalıştıran şarj istasyonlarının sahibi ve operatörü olarak faaliyet gösteriyor. Şarj istasyonlarının ilerleyen dönemde gittikçe yaygınlaşacağı ve büyüyeceği fikriyle yatırımcıdan rağbet gören Blink analistlerin de dikkatini çekiyor.

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.