Gizli Numara Nasıl Aranır? Özel Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Numaranızı gizleyerek arama yapmak istiyor iseniz, gizli numara nasıl aranır sorusuna cevap bulmanız gerekir. İşte, sizler için özel numara nasıl aranır madde madde derledik!

Gizli Numara Nasıl Aranır?

Telefon görüşmesi yaparken, ya da tanımadığınız birini aramak zorunda kaldığınızda numaranızı karşı tarafın görmesini istemeyebilirsiniz. İşte burada devreye gizli numara nasıl aranır, sorusu girmektedir. Numarasının görünmesini istemeyen kişiler özel numara nasıl aranır , sorusunu sıklıkla sormaktadır. Bu sorunun cevabını tüm detayları ile yazımızda bulabilirsiniz.

Özel Numara Nasıl Aranır?

Siz de gizli numara nasıl aranır sorusunu sıklıkla soruyor iseniz aslında yapmanız gereken şeyler oldukça basittir. Numara gizleme dışında Özel numara nasıl bulunur sorusu da sürekli özel numaralardan aranan ve bu durumdan rahatsız olan kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Sizi arayan gizli numarayı bulmanız gerekmiyor ise, telefon ayarlarınızdan hattınıza Özel numara Kapatma yapabilirsiniz.

Gizli numara nasıl aranır, sorusunun cevabına gelecek olursak, aşağıda ki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

  1. İOS İşletim Sistemli Telefonlar İçin

Özel numara Açma İOS da şu şekilde gerçekleşmektedir;

Ayarlar – Telefon – Numaramı Gizle

Bu adımları takip ettiğiniz de telefon numaranız artık arayan kişilere gösterilmez.

  1. Android İşletim Sistemli Telefonlar İçin

Eğer akıllı telefonunuz android işletim sistemine sahip ise şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

Ayarlar – Diğer Ayarlar – Arayan Kimliğimi Gizle

Bu adımları takip ederek telefon numaranızı gizleyebilirsiniz.

Bu adımları izleyerek özel numara nasıl aranır, sorusuna cevap bulabilirsiniz ancak, numaranızı sadece bir kez özel yapacaksanız ya da nadir olarak özel numara kullanacaksınız bu yol biraz sıkıntı olabilir çünkü sürekli açıp kapamanız gerekir. Bu durumda yapmanız gereken şey ise, numaranızı gizlemek istediğiniz kişinin telefon numarasını başına #31# koyarak arama yapabilirsiniz. Yani #31#05…. Olarak numarayı tuşladığınız da numaranız artık karşı da ki kişi tarafından görüntülenemez.

Türk Telekom Numara GİZLEME

Gizli numara nasıl aranır Türk Telekom operatör için de fazlasıyla sorulan bir sorudur. Eğer özel numara nasıl aranır türk Telekom sorusunun cevabını merak ediyor iseniz, yine yukarıda ki adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Bu adımlar ile Türk Telekom gizliden Arama işlemini de rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone gizliden Arama Nasıl Yapılır?

Gizli numara nasıl aranır vodafone operatörü için de sıklıkla sorulur. Aslında bu soruyu hemen hemen her şebeke kullanıcısı sormaktadır çünkü yeri geldiğinde herkes numarasını karşı taraftan gizlemek isteyebilir. Bunun için yapmanız gereken yine aynı yönergeleri takip etmektir.

Türkcell Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Gizli numara nasıl aranır Turkcell operatör için de sıklıkla sorulmaktadır. Özel numara nasıl aranır turkcell için aslında oldukça basittir. Çünkü bu #31# şifresini ilk kullanmaya başlayan şebeke Türkcell’dir. Yani yine yukarıda verdiğimiz yöntemlerden tercih ettiğiniz bir tanesi ile Numara gözükmeden Arama Nasıl Yapılır sorunuza rahatlıkla yanıt vermiş oluyoruz. Turkcell numara gizleme açma yine aynı şekiller de yapılmaktadır.

Özel numara Kapatma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Özel numara nasıl aranır, sorunuza cevap verdiğimize göre gelelim sıklıkla sorulan bir diğer soruya; telefon özel numaraya nasıl kapatılır? Eğer sık sık özel numaradan aranıyorsanız ve bu durum artık size rahatsızlık vermeye başladıysa, o halde telefonunuzun arama ayarlarından hattınızı özel numaralara kapatabilirsiniz. Bu işlem için telefonunuzun arama ayarlarına girmeniz yeterli olacaktır. Gizli numara nasıl aranır, sorusunun en net yanıtı aslında budur, ekstra bir şey yapmanıza gerek yoktur.

Özel numara Bulma Nasıl Yapılır?

Telefonunuz sık sık gizli numaralar tarafından aranıyor mu? Her ne yaparsanız yapın buna engel olamıyorsunuz ve artık bu arayanın kim olduğunu merak etmeye mi başladınız? Burada yine gizli numara nasıl aranır, sorusunun cevabını ararsınız ancak bu defa gizli numaranın kim olduğunu öğrenmek amacı ile. Ancak ne yazık ki sizi gizli numaradan arayan kişinin kimliğini öğrenebileceğiniz bir uygulama yoktur

Eğer sizi arayan kişinin numarası görünüyor, ancak kişi listenizde yok ise o halde bunu öğrenebileceğiniz uygulamalar vardır. Ya da kullandığınız operatörün kim aramış hizmeti ile de bu soruya cevap bulabilirsiniz. Ancak eğer sizi arayan numara operatör de kayıtlı değil ise bu da bir işe yaramayacaktır. Burada en mantıklısı Özel numara Kapatma yapmak olacaktır. Özel numara nasıl bulunur, sorunuzu da bu şekilde cevap verebiliriz. Özel numara geri nasıl aranır derseniz, ne yazık ki bunun da herhangi bir yolu bulunmamaktadır.

Sabit numarayı gizliden Arama Nasıl Yapılır?

Gizli numara nasıl aranır sorusunun yanında sabit hat gizliden aranır mı, sorusu da sorulmaktadır. Evet sabit numara da gizliden aranabilir. Bunun için ekstradan bir şey yapmanıza gerek yoktur. Telefon ayarlarınızdan numaranızı gizlemeniz yeterli olacaktır.

Gizli numara Kime ait illa bulmak istiyor iseniz, bir şekilde mutlaka bulmak istiyor iseniz aslında en doğru yöntemi mahkemeye başvurmak olacaktır. Böylece sizi rahatsız eden kişiyi kolaylıkla bulmanız mümkündür. Özel numaradan yapmak istediğiniz aramalar içinse verdiğimiz yöntemleri mutlaka deneyin. Gizli arama yapmak, sanılanın aksine oldukça basittir. Dilerseniz kullandığınız operatörün İnternet uygulamasına giriş yapıp yeni özellikleri keşfettikten sonra numaramı göster yapmak için yardım alabilirsiniz.