Bilim ve Teknoloji Haber Girişi : 29 Nisan 2021 13:11

Google Lens’ten Bomba Yenilik

Google Lens yeni güncellemesi ile beraber artık çekilen fotoğrafta yer alan yabancı kelimeler istenilen dile çevrilebilecek.

 

Google Lens'in yeni özelliği, Android 11+ çalıştıran cihazlar için Google Lens Ekran Görüntüsü Kullanıcı Arayüzü'nde bulunuyor. Çevir düğmesi ekran görüntüsünde görünür hale gelecek ve üzerine tıklandığında gerekli metni hızlı bir şekilde algılayarak çeviriyi yapacak.

 

Google, yeni özellikler yayınlamaya da devam ediyor. Metni çevirmenin yanı sıra, ekran görüntüsündeki metni de kopyalayabilirsiniz, bu metin daha sonra çevrimdışı erişim için indirilebilir, Google Çeviri uygulamasında veya Twitter, Instagram gibi sosyal ağlarda paylaşılabilir. Kullanıcılar ayrıca çevrimdışı erişim için mevcut dili indirebilir ve ekran görüntüsünü hızlı bir şekilde Google Çeviri uygulamasına gönderebilir olacak.

 

Yeni Google Lens Ekran Görüntüsü çeviri özelliğinin Android 10 veya daha düşük sürümlerde de mevcut olup olmayacağına dair bir gösterge yok, ancak Android 12 cihazlarda mevcut olmasını bekliyoruz. Özellik, daha fazla işlevsellik için web sürümüyle entegre edilmiş.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.