Güncel Düzenleme Tarihi : 23 Ocak 2023 17:00 Haber Girişi : 23 Ocak 2023 16:30

Google WhatsApp'a Rakip Oluyor

Google Mesajlar için Profil özelliği geliyor! Yenilik profil fotoğrafı ekleme gibi birçok fonksiyon sağlayacak.

Google Mesajlar, son güncellemeleriyle birçok özellik getirdi ve bu şekilde kullanım deneyimini iyileştiriyor. Son olarak bir sosyal medya kullanıcısının paylaşımına göre Google Mesajlar, Profil Oluşturma özelliği üzerinde çalışıyor. Peki, Google Mesajlar için yenilik nasıl görünecek ve nasıl çalışacak? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

 

Bir Reddit kullanıcısının paylaştığı ekran görseline göre Google Mesajlar, profil oluşturmaya izin verecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Henüz test aşamasında ve oldukça yeni olduğu için profil oluşturmayla ilgili çok fazla detay belli değil.

 

Yukarıda yer alan görselde Google Mesajlar’ın Ayarlar kısmında yer alacağı görünüyor. Bunun dışında ek olarak profili kontrol etmeye yarayacak “Profil Paylaş” gibi seçenekler de yer alacak. Bu özellikler sayesinde profil fotoğrafı eklenecek ve kimlerin görüntüleyebileceği de kontrol edilecek.

 

Herkese açık olarak tercih edilen profillerde gelen mesajın yanıtlanması halinde karşıdaki kullanıcı, profil bilgilerini görecek. Google Mesajlar için Profil sayesinde özellikle Android cihazlar için WhatsApp ile rakip olması bekleniyor. Çünkü anlık haberleşme platformu WhatsApp, profil oluşturma ve mesajlaşma konusunda tüm dünyada oldukça popüler.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.