Bilim ve Teknoloji Haber Girişi : 07 Haziran 2021 16:15

Huawei’den Elektrikli Araç Atağı!

Huawei Digital Energy Technology Co Ltd ismiyle kurulan şirket, ünlü telefon üreticisinin elektrikli araba piyasasındaki ayağı olacak.

 

Huawei, elektrikli araba üretimine girişiyor. Huawei Digital Energy Technology Co Ltd ismiyle kurulan şirketin yüksek miktarda sermayesi bulunuyor. Firma birçok konuda AR-GE yapmak için kuruldu. Şirket araba üretiminin yanı sıra, tesis üretimi konusuna da el atmayı planlıyor.

 

Huawei Digital Energy Technology Co Ltd, akıllı telefon üreticisi Huawei tarafından kısa bir süre önce kuruldu. Yeni firmanın iş boyutu, elektrikli araçlar ve elektrikli araç tesisleriyle ilgili yeni teknolojilerin araştırılması ve geliştirmesini içeriyor.

 

Çinli teknoloji devi bir IThome raporuna göre, yeni enerji teknolojileri, enerji geri kazanım sistemleri, elektromekanik bağlantı sistemi geliştirme ve elektrikli araçların satışı amacıyla yeni enerji tesisleri için AR-GE kurmaya çalışacak. Şirketin, 3 milyar Yuan sermayesi bulunuyor. Dolar kuruyla bakıldığında bu miktar, 469 ABD Doları‘na denk geliyor.

 

Şirket, bu firmayı karbon nötrlüğü elde etmek için kurdu. Dünya, büyük firmaların karbon izlerinin dünya üzerindeki etkilerine daha duyarlı hale geldikçe, çeşitli büyük teknoloji tabanlı şirketler çevresel nedenlerle karbon emisyonlarını azaltmak için çalışıyor. Aynı zamanda yeni kurulan şirket, şirketin otomobil pazarında genişleme planı olduğunu gösteren bir adım olarak görülüyor.

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.