Gündem Haber Girişi : 18 Kasım 2022 18:00

İçişleri Bakanı Soylu: Terör Saldırısının Planı Münbiç'ten Yapıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısının Münbiç'te planlandığını söyledi. İstiklal'deki saldırı üzerinden HDP'yi eleştiren Soylu, FETÖ ile mücadele konusunda da Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Bakanlığı'nın 2023 yılı bütçesine ilişkin sunum yaptı.

 

İstiklal Caddesi'ndeki saldırının arkasında PKK/PYD ve küresel güçlerin olduğunu söyleyen Soylu, "İstiklal saldırısı PKK'nın sivil katliamlarından birisidir. Faili hemen bulduk. Şimdi arkasındaki tüm yapıyı deşifre ediyoruz. Mersin saldırısı da Münbiç'ten oldu, İstiklal saldırısı da Münbiç'ten oldu." dedi.

 

Son 1 yılda engellenen terör eylemlerinin sayısını veren Soylu, "200 terör eylemi güvenlik güçlerimiz tarafından engellenmişken birdenbire son 2 ayda Mersin ve İstiklal Caddesi saldırılarının yaşanması Türkiye'yi yeniden küresel istikrarsızlık cenderesine çekme denemesidir." diye konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.