Ekonomi Haber Girişi : 22 Kasım 2022 19:00

İhtiyaç Sahiplerine Dev Destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, "Ekim ayı içerisinde sosyal yardım faydalanıcısı hanelerimize toplam 9 milyar 732 milyon lira destek verdik" dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, yazılı açıklamasında, ekim ayı içerisinde Türkiye Aile Destek Programı başta olmak üzere engelli ve yaşlı aylığı, elektrik desteği, genel sağlık sigortası prim ödemeleri ve anaokulu yardımı gibi birçok alanda ihtiyaç sahibi vatandaşları yalnız bırakmadıklarını belirtti.

 

Sosyal yardımları tamamen hak temelli gerçekleştirdiklerini ifade eden Yanık, "Ekim ayı içerisinde bu desteklerimizin yanı sıra diğer nakdi yardımlarımızı eklediğimizde sosyal yardım faydalanıcısı hanelerimize toplam 9 milyar 732 milyon lira destek verdik." dedi.

 

Yanık, tüm toplumu hedefleyen sosyal yardımlara ve sosyal hizmetlere ilişkin yeni hizmet modelleri ve alanları geliştirmeye devam ettiklerini vurguladı.

 

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında yapılan ödemelere ilişkin Yanık, "Kaynaklarımızın bütün toplum kesimlerinin yararına olacak şekilde dağıtılmasını her dönemde önceledik ve bu doğrultuda çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Türkiye Aile Destek Programı ile ekim ayı içerisinde 1 milyar liralık desteği vatandaşlarımıza sunduk." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.