Güncel Haber Girişi : 20 Ocak 2023 17:00

İnstagram'da Sessiz Mod Dönemi Başladı

Instagram, akıllı telefon bağımlığı ile mücadele etmek için "Sessiz Mod" (Quite Mode) adı verilen yeni bir özelliğini kullanıcılara sundu.

Instagram, kullanıcıların gördüğü uyarı sayısını azaltmak ve onların akıllı telefon bağımlılığıyla mücadele etmesine yardımcı olmak için yeni bir 'Sessiz Mod' (Quite Mode) başlattı. Şimdilik belirli ülkelerde kullanıma sunulan “Sessiz Mod”, uygulamanın bildirimlerini kapatıyor ve doğrudan mesajlara (DM'ler) otomatik yanıtlar gönderiyor.

 

Bununla birlikte Instagram, “Sessiz Mod”da olan kullanıcıların arkadaşlarının haberdar olması için  Instagram profil adlarının altına yeni bir "sessiz modda" durumu ekliyor. 

 

Instagram kullanıcıları, uygulamanın “Ayarlar” kısmına gelip “Sessiz Mod”u açıp kapatabiliyor ya da  otomatik olarak etkinleştirilmesi için bir süre belirlemeyi seçebiliyor.

 

Kullanıcılar ayrıca geceleri Instagram'da 'birkaç dakika' geçirdikten sonra “Sessiz Mod”u açmak isteyip istemediklerini soran bir istem alabiliyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.