Gündem Haber Girişi : 29 Mart 2021 16:17

Kabine Toplantısında Gündem Koronavirüs Salgını Olacak

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı. Gündemde ise salgınla mücadele olacak. Bilim Kurulu tarafından alınan tavsiye kararları değerlendirilecek. Son toplantıda corona virüs risk haritası güncellenmemiş, önlemlerin aynı şekilde bir süre daha devamına karar verilmişti. Gözler bu toplantıda haritada değişiklik yapılıp yapılmayacağında olacak.

Gözler Kabine Toplantısı'ndan çıkacak kararlarda. Saat 15.55'te başlayan toplantının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yapacak. Korona virüs vaka ve ağır hasta sayılarındaki artışın değerlendirileceği toplantıda, risk haritasının da güncellenmesi bekleniyor. 1 Mart'ta başlayan kontrollü normalleşme ile birlikte iller dört risk grubuna

ayrılmıştı.

15 Mart'taki toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önlemlerin aynı şekilde bir süre daha devam edeceğini açıklamıştı. 1 Mart'ta 9 bin 891 olan vaka sayısı 15 Mart'ta 15 bin 503'e, 27 Mart'ta ise 30 bin 21'e yükseldi. Ağır hasta sayısı da bin 215'ten bin 886'ya yükselmiş durumda.

 

Rakamlara yansıyan artışın Kabine Toplantısı'nda değerlendirilmesi, risk haritasının ise güncellenmesi bekleniyor. Haritanın güncellenmesi durumunda vakaların arttığı illerde yeni tedbirler alınacak. Vaka sayıları azalan iller içinse, tedbirlerin gevşetilmesi gündeme gelecek.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.