Gündem Haber Girişi : 04 Şubat 2023 10:30

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Adaylık Açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında soruları yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, "peki ya sizin oyunuz ne olur eğer temel karamollaoğlu sizin adınızı getirirse, itiraz eder misiniz? sorusuna şöyle yanıt verdi:

 

"Hayır benim itiraz etmeye hakkım yok zaten. Diyelim ki ismi üzerinde mutabık olduğunda elbette ki bu görev yapmak onurlu bir şeydir. Biz, hayır siz benim niye adımı öne sürüyorsunuz özel bir itirazım olmaz. Zaten işin doğasına aykırı olur o zaman, mutabakatın dışına çıkmak olur o zaman."

 

Altı liderin, bir araya gelerek bir mutabakat çerçevesinde cumhurbaşkanı adayını belirleyeceğini dile getiren Kılıçdaroğlu, 13 Şubat'taki toplantıya ilişkin şu bilgileri verdi:

 

"Gündemi Temel Bey belirliyor. Her toplantıda gündemi ev sahibi olan genel başkan belirler. Ev sahibi olan genel başkan liderler arasında birinci turunu yapar, ön görüşmeleri yapar. Sonra bunu biraz daha olgunlaştırır, ikinci turunu yapar. İkinci tur sonunda da toplantının gündemini belirler. Biz o gündeme göre arkadaşlarımızla görüşürüz, tartışırız ve liderler toplantısına katılırız."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.