Bilim ve Teknoloji Haber Girişi : 07 Ocak 2023 19:00

Lenovo Çift Ekranlı Laptop Üretti

Lenovo, dünyanın ilk çift OLED ekranlı bilgisayarı olan Yoga Book 9i modelini CES 2023 etkinliğinde tanıttı.

Katlanabilir ya da çift ekranlı cihazların sayısı günden güne artıyor. Artık birçok markanın telefon ve laptop modellerinde katlanabilir ekranlı çözümler sunduğunu görüyoruz. Lenovo ise bu duruma farklı bir çerçeveden bakarak yeni Yoga Book 9i modelini CES 2023 fuarında tanıttı.

 

Bir yanıyla dizüstü bilgisayar diğer yanıyla tablet olarak isimlendirebileceğimiz yeni Yoga Book 9i, farklı tasarımı ile dikkat çekiyor. Farklı şekilde konumlandırılabilen bir klavye ile birlikte sunulan yeni dizüstü bilgisayar, iki ekran üst üste şekilde bir kullanım imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra bilgisayarı, fiziksel klavye olmadan klasik bir laptop gibi kullanmak da mümkün.

 

Dünyanın ilk çift OLED ekranlı dizüstü bilgisayarı olarak nitelendirilen yeni Yoga Book 9i, iki ekrana ihtiyaç duyan kullanıcılar için oldukça dikkat çekici olabilir. Dışarıdan klasik bir laptop gibi görünen cihaz, açıldığında ise kullanıcısına birçok seçenek sunuyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.