Bilim ve Teknoloji Haber Girişi : 08 Eylül 2021 19:00

Merakla Beklenen iPhone 13 İçin Tarih Verildi

Apple, merakla beklenen eylül etkinliği için sonunda tarih verdi. Etkinlikte iPhone 13 ailesinin tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

 

Apple'ın iPhone 13 etkinliğini düzenleyeceği tarih büyük merak konusuydu. Apple'ın belirlediği tarih için birçok tahmin yürütülüyordu. Bunlardan en yüksek olasılığa sahip olanı ise teknoloji devinin 14 Eylül günü bir etkinlik düzenleyeceğinden yanaydı. Nitekim Apple, hayranlarını çok fazla bekletmedi ve iPhone 13'lerin tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan etkinliği için resmi tarihi paylaştı.

 

Apple'ın eylül etkinliği, 14 Eylül Salı günü saat 20:00'da çevrimiçi olarak düzenlenecek. Yani Kovid-19 pandemisi nedeniyle yine fiziksel bir etkinlik göremeyeceğiz gibi. Meraklılar ise Apple'ın 14 Eylül etkinliğini online olarak takip edebilecek.

 

Apple'ın 14 Eylül etkinliğinin yıldızı yüksek ihtimalle iPhone 13 ailesi olacak. Sızıntılara göre 5,4 inçlik iPhone 13 mini, 6,1 inçlik iPhone 13, 6,1 inçlik iPhone 13 Pro ve 6,7 inçlik iPhone 13 Pro Max'ten oluşması beklenen iPhone 13 ailesinde çentik yapısının daha da küçük hale gelecek, Pro modeller ise 120 Hz ekran yenileme hızı sunacak.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.