Metin Külünk’ten Gündemi Sarsacak FETÖ Soruları

AŞAĞIDAKİ VİDEOYU Twitterda 0,75x Yavaşlatarak Normal hızında izleyebirsiniz,

Külünk, kişisel Twitter hesabından yayımladığı 23 adet tweet floodu ile gündemi sarsacak FETÖ soruları sordu.

 

Külünk’ün soruları şu şekilde:

 

1 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? FETÖ’ye sığınak haline gelmiş olan Avrupa ülkeleri FETÖ’nün illegal bir terör örgütü olduğunu kabul etmemekle birlikte örgüte kol kanat geriyor ve onu birçok stratejik alanda kullanıyor.

 

 

2 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? Avrupa devletleri FETÖ’yü yürürlüğe koydukları sinsi Avro İslam stratejisinin bir unsuru olarak mı kullanılıyor?

 

3 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? Avrupa devletleri reform ve deforme edilmiş, Protestan anlayışını benimsemiş bir “Neo-İslam” oluşturmak için FETÖ’yü mü kullanıyor?

 

4 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? Türkiye ile bağı bulunan dini cemaatlerin mevcut yapısal düzenleri Avrupa ülkelerinin geliştirmek istedikleri “Neo-İslam” politikalarına engel olarak mı görülüyor?

 

 

5 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? Müslümanların kendi içlerinden devşirilmiş kişiler ve kurulan dernekler üzerinden FETÖ’ye sağlanan destek hangi düzeyde?

 

6 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? Dini cemaatler içine sızmış FETÖ’cüler bulundukları ülkelerin devlet kurumlarına, bakanlık temsilcilerine, istihbarat örgütlerine ve medya organlarına hangi mahrem bilgileri sızdırıyor?

 

 

7 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? Avrupa’daki Müslüman dini cemaatler içine sızmış FETÖ’cüler uluslararası istihbarat örgütlerine, medya organlarına ve kendi firari haşhaşilerine hangi mahrem bilgileri sızdırıyor?

 

8 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? Avrupalı Müslümanların kendi içlerinden devşirilmiş kişiler ve kurulan dernekler üzerinden FETÖ’ye ne kadar destek sağlanıyor? Bu organizasyonlar dolaylı yönden FETÖ’ye mi çalışıyor?

 

9 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? Müslümanların kendi içlerinden devşirilmiş kişilerin kurmuş oldukları kadın, gençlik, akademisyen dernekleri FETÖ’nün işine ne kadar yarıyor? Bu dernekler kimler tarafından fonlanıyor?

 

 

10 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda n kadar etkili? Genel Kurmay Başkanlığına, TSK’ya ve Türkiye’deki bütün dini cemaatlere ve kurumlara sızabilmiş bir yapı yurt dışında ki dini kuruluşlara sızmamasının bir imkanı var mı?

 

11 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? Avro İslam Projesi’nin FETÖ üzerinden yürürlüğe konulması için örgütün Avrupa’da ki İslami dini kuruluşlara sızması ne derece başarılı oldu?

 

12 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? FETÖ Avrupa’daki İslami cemaatlere ne derecede sızabildi? Örgüt bu cemaatlere hangi komuflajlarla girdi ve orada hangi dini cemaat ve tarikat kamuflajlarıyla kendini saklıyor?

 

 

13 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? Avrupa’daki Müslüman dini cemaatlere sızan FETÖ yapılanması bulundukları ülkelerin siyaseti ile ne derece işbirliği içerisinde hareket ediyor?

 

14 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? FETÖ’nün Avrupa’daki İslam ilahiyat fakültelerindeki etkisi ne durumda? Bu fakültelerden mezun olan FETÖ’cüler nerelerde istihdam ediliyor?

 

15 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? FETÖ Avrupa’daki İslami cemaatlere sızdığı takdirde hangi dini cemaat ve tarikatların etiketini kullanıyor?

 

16 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? Avrupa’daki dini kuruluşlar içerisinde deşifre olan FETÖ’cülerin yerine hangi örgüt mensupları hangi yeni kamuflajla – matruşka misali – görevlendiriliyor?

 

17 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? FETÖ sızma girişiminde başarılı olduğu dini örgütlerin hangi stratejik birimlerini ele geçirmiş durumda?

 

18 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? Avrupa’daki dini cemaatlerin içine sızmış FETÖ ile bağlantılı yöneticiler, eyalet görevlileri, bölge başkanları, müdür ve sorumlular, personel kim?

 

19 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? FETÖ ile bağlantısı bulunan din hizmetleri müşavirleri, din hizmetleri ataşeleri var mı?

 

20 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? Diyanet İşleri Başkanlığı içerisinde ve DİB Dış İlişkiler Dairesinde FETÖ ile bağlantısı bulunan kişiler kim? Bu kişiler hangi görevlerde?

 

21 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? Avrupa’daki dini cemaatlerin içine sızmış bu yapılanma 2023 seçimleri için ne anlam ifade ediyor?

 

22 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? Avrupa’daki dini cemaatlerin içine sızmış bu yapılanma Türkiye ile bağı bulunan bütün kurumları itibarsızlaştırma için ne gibi faaliyetler yürütüyor?

 

23 - FETÖ Avrupa’da İslami kuruluşlarda ne kadar etkili? Avrupa’da ki İslami dini cemaatlere sızmış olan FETÖ’cülerin finansal operasyonları arasında hangi stratejiler bulunuyor? Dini cemaatlerde yapısal ve finansal olarak ne hedefleniyor?

 

#FetöİleMücadele #Fetö #2nciCanakkale2023

#Cumhurİttifakı #DerbiHaber #Masons

#Masonlar #Mason #PkkBUDUR

#MasonBiraderler #TR #AtaTürkKapattı

#CHPBUDUR #FetöBUDUR

#RecepTayyipErdogan   #DevletBahceli

 

#FetöKadın, #FetöGençlik

#FetöAkademisyenDernekleri

#FetöAvrupa #Neo_İslam

#FetöKardinal #FetöDernekleri

@mkulunk

@fimed06

@RTErdogan

@dbdevletbahceli

           Metin KÜLÜNK  

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.