Bilim ve Teknoloji Haber Girişi : 12 Şubat 2021 11:52

Microsoft’tan 51 Milyar Dolarlık İnanılmaz Hamle

ABD merkezli birçok uluslu teknoloji şirketi olan Microsoft, hakkında flaş bir iddia ortaya atıldı. Dünya basınında çıkan haberlere göre Microsoft, Pinterest’i satın alabilmek için 51 Milyar Dolarlık teklif yapacağı iddia edildi.

Bilgisayar yazılımları, elektronik cihazlar, kişisel bilgisayarlar ve bilişim hizmetleri geliştiren ve dünyanın prestijli markası olan Microsoft, görüntü paylaşımı özellikli, her türlü görselin paylaşıldığı ve pano sistemiyle çalışan bir sosyal ağ platformu olan Pinterest’i satın almak için harekete geçti.

Dünya basınında çıkan haberlere göre Microsof, Pinterest’i satın alabilmek için 51 milyon Dolarlık teklif yapmaya hazırlandığı bildirildi.

Birkaç haftadır devam eden görüşmelerden şimdilik bir sonuç çıkmadığı belirtildi. Pinterest yakın zamanda yaptığı açıklamada bağımsız kalmak istediğini ifade etmişti.

Bu anlaşmanın, 51 milyar dolarlık değerleme ile tamamlanması durumunda Microsoft bugüne kadarki en büyük satın almasını gerçekleştirmiş olacak. Microsoft, 2016’da Linkedin’i 26.2 milyar dolara satın almıştı.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.