Mısırlı Gazeteci Sabır Meşhur Sedef Kabaş Olayını Ele Aldı

https://youtu.be/Ew_mRciW0gs Geçtiğimiz günlerde TELE 1 ekranlarında yayınlanan ve Uğur Dündar'ın sunduğu Demokrasi Arenası programına katılan Sedef Kabaş'ın sarf ettiği sözler Türkiye gündemine bomba etkisi yaratarak düşmüştü.

 

Yaşanan olayla ilgili Mısır’ın en çok takip edilen gazetecilerinden biri olan Sabır Meşhur, kişisel Youtube kanalında ele aldığı video ile farklı bir bakış açısı geliştirdi.

 

Olayın bir iç bir de dış tarafının olduğunu dile getiren Sabır Meşhur, “Sedef Kabaş, ABD’nin bilinçaltına ve kalbine yerleştirdiklerini dile getirdi. Sadece bu değil on binlercesi var” dedi. Yaptığınız habercilik sadece Türk halkı için değil tüm Müslüman dünyası için çok önemli...teşekkürler Sabır Meşhur.   www.youtube.com/SabırMeşhur https://youtu.be/wxQmc59ElMs CHP '128 milyar dolar' yalanını neden söylüyor? CHP'li Sedef Kabaş'tan itiraf gibi sözler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'li isimler '128 milyar dolar nerede?' şeklinde algı operasyonuna soyunarak Türk ekonomisini hedef aldı. CHP'nin yalanı hükümet tarafından yapılan açıklamalarla ortaya çıkarılsa da kirli propaganda sürüyor. CHP'nin izlediği bu yalan politikasıyla neyi amaçladığı ise yine CHP yandaşı Sedef Kabaş'ın geçmişte yaptığı açıklamalarla ortaya çıktı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'li isimler '128 milyar dolar nerede?' şeklinde algı operasyonuna soyunarak Türk ekonomisini hedef aldı. CHP'nin yalanı hükümet tarafından yapılan açıklamalarla defalarca çürütülse de CHP ve yandaşları aynı yalanı ısrarla sürdürüyor. CHP NEDEN BU YALANI SÖYLÜYOR? Muhalefetin ısrarla sürdürdüğü '128 milyar dolar nerede?' yalanının nasıl ve neden ortaya çıktığı ise CHP yandaşı TELE 1'in spikeri Sedef Kabaş'ın sözleriyle anlaşıldı. "ORTAYA BİR YALAN ATIN VE ARDINDAN KİTLELERİN O YALANI NASIL KUCAKLADIĞINI SEYREDİN" Kabaş'ın katıldığı bir programda yaptığı açıklamalar CHP'nin propaganda tarzını gözler önüne serdi. Yalanla kitleleri etkileme stratejisinden bahseden Kabaş şunları söyledi: Kitleleri yönlendirmek ve etkilemek istiyorsanız ortaya kocaman bir yalan atın, ama çok büyük bir yalan olsun. İkinci kriter çok basit bir yalan olsun. Sonrasında da bu basit ve çok büyük yalanı sürekli tekrar et. Ardından kitlelerin o yalanı nasıl gerçekmiş gibi kucakladığını otur seyret... GOBBELS TAKTİĞİ CHP'nin uyguladığı bu yalan siyasetinin, Nazi Almanyası'nın Propaganda Bakanı Joseph Goebbels'in uyguladığı yöntem olarak da biliniyor.

  • 2 / 1

  • 2 / 2

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.