Gündem Haber Girişi : 30 Mayıs 2022 22:14

Mutlu Çiftçi: AK Parti’yi Millet Getirdi

Ana muhalefet partisi yetkilileri, son zamanlarda ağızlarına pelesenk ettiği konuların başında ‘çiftçi bitti, çiftti öldü’ konusuna Erzurumlu çiftçinin verdiği röportaj adeta muhalefete ders oldu. Üretimde herhangi bir sorun yaşamadığını dile getiren Erzu

Muhalefetin "çiftçi öldü, bitti" şeklindeki söylemlerle mağdur edebiyatı yapması konusuna bu konuyu çürütecek bir görüş geldi. Erzurum’un Horasan ilçesinde çiftçilik yaptığını dile getiren çiftçi vatandaş, Başkent Ankara’da yapılan bir sokak röportajında çiftçilik konusunda muhalefet partisine pabuç bırakmadı. Çiftçi vatandaş, “Ülkedeki mültecilerden ben rahatsız değilim ve onların burada olmasında benim açımdan herhangi bir mahsuru yok. Onlar da en azından bir insan yaşasınlar yani. Çiftçinin durumu da gayet iyi bir sıkıntı yok. Benim 740 dönüm arazim var ve bir sıkıntı çekmedim. Daha önce bin 600’e arpayı satıyordum şu anda 5 bin TL’ye satıyorum. Devletin çiftçiye de oldukça desteği var. Ben geçen yaklaşık 40 bin TL’den dönümüne devlet desteği aldım mazot parası. Devlet benim yaktığım mazotun tamamını karşıladı, ben niye şikayetçi olayım ki? Hayvancılıkta da devletin büyük destekleri var. Allah için bu noktada destek yok diyemem” dedi.

 

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.