Bilim ve Teknoloji Haber Girişi : 23 Şubat 2021 16:02

Ocak Ayında En Çok Hangi Mobil Oyunlar İndirildi? İşte O Veriler

Düzenli olarak elde ettiği verileri paylaşarak bizleri bilgilendiren Sensor Tower, 2021 Ocak ayında en çok indirilen mobil oyunları açıkladı. Buna göre, App Store'da en çok indirilen mobil oyun Project Makeover olurken, Google Play'de en çok indirilen mobil oyun ise Join Clash 3D oldu.

Koronavirüs nedeniyle milyonlarca insanın evlerine kapanması, bilgisayar ve telefon kullanımını oldukça artırdı. Özellikle salgın döneminde video oyunlarına yönelenlerin sayısında ciddi artışlar yaşandı.

IDC tarafından yayınlanan yeni verilere göre, oyun sektörünün dünya geneli toplam geliri 2020'de yaklaşık 180 milyar dolara ulaştı. Koronavirüs sayesinde, oyun sektörü geçtiğimiz yıl yüzde 20'lik rekor bir büyüme kaydetti.

Araştırma şirketi Sensor Tower, 2021'in ilk ayında en çok indirilen mobil oyunları açıkladı.

Sensor Tower'ın paylaştığı listeye göre geçtiğimiz ay boyunca App Store'da en çok indirilen mobil oyun Project Makeover olurken, Google Play'de en çok indirilen mobil oyun ise Join Clash 3D oldu. Her iki platformda toplamda en çok indirilen oyun ise yine Join Clash 3D olarak kayıtlara geçti.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.