Güncel Haber Girişi : 21 Şubat 2022 22:00

Peygamberimizin Cuma Sözleri, Peygamber Efendimizin Cuma Hadisleri

Peygamber efendimizin Cuma sözleri, peygamber efendimizin Cuma hadisleri en çok araştırılan konuların başında geliyor. Peygamber efendimizin Cuma sözlerini ve hadislerini sizler için derledik.

WhatsApp ve Instagram üzerinden peygamber efendimizin Cuma sözlerini ve peygamber efendimizin Cuma hadisleri paylaşmak isteyen kullanıcılar, hadisleri ve sözleri internet tarayıcıları üzerinden araştırmaya başladı. “Güneşin doğduğu en hayırlı gün Cumadır.” Diyerek Cuma gününün faziletini anlatan Peygamber Efendimiz (S.A.V) bu günün hayırlara vesile olacağını da diğer hadisleri ile anlattı.  Mübarek Cuma günü için hadisli cuma mesajlarını sizler için derledik. En güzel Hadisli cuma mesajları ve Peygamberimizin sözlerinden Hadisli Cuma günü mesajları haberimizde.

 

Peygamberimizin Cuma Sözleri Peygamber Efendimizin Cuma Hadisleri

- "Her doğan, İslâm fıtratı üzerine doğar. Sonra, anne-babası onu Hristiyan, Yahudi veya Mecusi yapar."

 

- “Müslüman, dilinden ve elinden Müslümanların emin olduğu kimsedir. Muhâcir de Allah'ın yasakladığı şeyleri terk edendir."

 

- “İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.”

 

- ''Ya Rabbi! Bu gecede olanların ve sonrasında olacakların hayrını senden dilerim. Bu gecede olanların ve daha sonrasında olacakların şerrinden de sana sığınırım.”

 

- ''Sığınacak yeri ve ihtiyacını giderecek kimsesi olmayan niceleri varken; bizi yediren, içiren, ihtiyaçlarımızı gideren ve bizi barındıran Allah’a hamdolsun.'' 

 

- ''Allah’ım! Acizlikten, tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan, ihtiyarlıktan ve kabir azabından sana sığınırım. Allah’ım! Nefsime takvayı nasip et ve onu arındır; onu en iyi arındıracak olan sensin. Onun dostu ve velisi sensin. Allah’ım! Huşû duymayan kalpten, doymayan nefisten, fayda vermeyen ilimden ve kabul olunmayan duadan sana sığınırım.''

 

“Allah’ım! Fayda vermeyen ilimden, katına yükselmeyen (kabul olunmayan) amelden, huzur bulmayan kalpten ve kulak verilmeyen duadan sana sığınırım.” 

 

“Allah'ım. Beyaz elbise kirlerden temizlendiği gibi, kalbimi günahlardan temizle. Kalbimi iki yüzlülükten, eylemlerimi gösterişten, dilimi yalandan, gözümü vefasızlıktan temizle. Şüphesiz Sen gözlerin hainliğini ve kalplerin sakladığını bilirsin.''

 

Ayetlerdeki Cuma Mesajları

- “Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurdu: “Fakirleri kollayıp gözetiniz. Aranızdaki zayıflar sâyesinde Allah’dan yardım görüp ve rızıklandığınızdan şüpheniz olmasın.” (Ebû Dâvûd, Cihâd 70)

 

- “De ki; Eğer duanız olmasa Rabbimin katında ne ehemmiyetiniz var.” (Furkan, 77)

 

- “Ey iman edenler! Sabredin. Sabır yarışında düşmanlarınızı geçin.” (Al-i İmran, 200)

 

- “Allah’a davet eden, Salih amel işleyen ve ben gerçekten Müslümanlardanım diyen kimseden daha güzel sözlü kim olabilir?” (Fussilet Suresi 33. Ayet)

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.