Sinop Gerze Tapu ve Kadastro da Usulsüzlükler 1

 

 

 

    Haber Serimizde İlk Olarak Hacıselli Köyünden  İsmail Cıvraz'ın Eşi Satu Cıvraz'ın Nasıl Mağdur Edildiğinin, Yerlerinin Elinden Nasıl Alındığının Haberlerini Yapacağız.
    Belgeleriyle Birlikte  Sunuyoruz. İlgi ve destekleriniz için sonsuz minnettarız, sabırla, dikkatle okuyup inceleyeceğiniz için de ayrıca çok teşekkür ederiz. Yeni mağduriyetleri yakında ekleyeceğiz takipte kalın lütfen! 

 

                                     


   Satu CIVRAZ'IN Bize Aktardığı Bilgiler :

   
    Ben  Satu
Cıvraz  1957  de Hacıselli köyünün, Deniz Çukuru mahallesinde şu an oturduğum evde  doğmuşum. Ama nüfusa 1961 olarak kaydetmişler. Topuz Lakaplı Dedem Hasan Z. Gerze yangınının  olduğu sene olan 1956 da, öğrendiği bazı ailevi nedenlerden dolayı üzüntüden verem olmuş 52 yaşında vefat etmiş.

   

   Dedem  Hasan Z. iki kez evlenmiş. Biz dedemin ilk eşi Babannemiz Hatice Z.deniz. Hatice'nin iki oğlu olmuş, Babam Murat Z. ve babamdan 1 yaş büyük amcam Mehmet Z. dir.

   

   Babannem Hatice , çocukları 2 yaşlarındayken genç yaşta vefat etmiş. 24 yaşında 2 yetim çocukla çok aşırı zorluklar çeken  Dedem 2 çocuğuna bakması ve hayat arkadaşı olması için E. Y. İle evlenmiş ve E.Y ile evlendikten 11 yıl sonra, kendisiyle davalık olduğumuz için burada hukuki nedenler doğmasın diye annesinin ve kendisinin  ismini vermediğimiz  oğlu H.Z adlı kişi doğmuştur.

     

     Dedem öldükten sonra  mal varlığının  %80 nini bir sürü entrikayla E.Y ve oğlu H.Z üzerine geçirmişler ama halen gözleri doymamakla birlikte Dedemden Babama, Babamdan Bana kalan 150 senelik evimin bulunduğu arazimin, yol olarak kullandığım ve yola kadar devam eden uzantısını, derin bir üzüntüyle öğrendim ki eski tapu, belge ve krokilere bakmadan 2017 deki tapu kadastro yenilemesi sırasında, muhtar, aza, bilirkişi, ve memurların görevi kötüye kullanarak, yerimi H.Z nin üzerine geçirilmiş olduğunu ve toplamda 319 m2 yerim ve yol olarak kullandığım onlarında kullanmasına müsaade ettiğim, yola olan uzantımın zayi edilmiş olduğunu öğrendim.
  
   Bununla da kalmayıp harman yeri olarak kullandığımız tapulu arazimizi hazineye, bahçe olarak kullandığım arazimi ormana bırakarak, yukarıdaki belirttiğim şekilde elimden almışlardır. Diğer yerlerimde de sınırlarımın geçilerek düşük metrekare yazıldığını tesbit ettim. H.Z 'nin yerleri benim yerlerimin  neredeyse hepsiyle komşudur.

 

   Evimin olduğu yerimin çevresindeki 3 yerde H.Z nin üstüne kayıtlıdır ve rahmetli dedemden kalma yerlerdir. Krokilere ve belgelere bakılınca görünüyor. Bir çok yer buradaki bize verilen taksimatın yarısı kadar bile babama verilmemiştir. Üstelik benim rahmetli güzel annem Fetiye Z.de, rahmetli dedemin öz yeğenidir, yabancıda değildir. Buna rağmen evime geçiş olarak kullandığım 319 m2 yerimin, elimden alınması açgözlülük, zalimlik, vicdansızlık, arsızlık, hırsızlık değilde nedir?

   İstanbul'dan emeklli olup eşimle birlikte köyüme geldim bir sürü sağlık problemlerim var ve birde böyle sorunlarla uğraşmaktan gerçekten harap düştüm, ALLAH yar ve yardımcımız olsun. Umuyorum bu yalnışların düzeltildiğini şu ahir ömrümüz de görürüz, gözümüz açık gitmeyiz.

   Bu sıkıntılarımı size anlatmamın  amacı , çevremize karşı bizi bir sürü iftira ve zan altında bırakmalarıdır. Sanki biz  onların yerlerini  çalmışız , onlara zarar veren bizmişiz gibi çevremize konuşarak bizi sosyal olarakta mağdur etmişlerdir. Benim kimsenin bir şeyinde gözüm yok ALLAH nasip etmesin ölümlü dünya dedikodu ve gıybettende ALLAH'a sığınırım ama bunları açıklamak zorunda kaldım , çünkü sesimi başka türlü duyuramadım. 

   Hepinizi ALLAH'A emanet ediyorum, zaman ayırdınız emek verdiniz çok teşekkür ederim ALLAH razı olsun.

                                                                     Satu Cıvraz

 

    2017 den Önceki Orjinal Tapumuz 

    2017 den Önceki Orjinal Tapumuz 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REFERANS OLAN AMBARIN KONUMU ve
YOLUN 7,1m olan DETAYI (aşagğıdaki fotoğraf)

Benden çaldıkları bölümlerin üzerine yeni yapılan (ev , ahır, su deposu, kum , çakıl , inşaat malzemeleri , oto park vb.) işgaliyeler koymuştur örnek aşağıdaki resimler

 

 

 

 

 

Drone ile üsten çekilmiş Fotoğraflar
Eski orjinal tapumuzun çizimi sarı renkte yerimizin üzerine yerleştirilmiştir

Referans Ambar net olarak görünüyor

    Çalınan yerimizin üzerine yeni evlerinin bir kısmı, kullanılmayan büyük su deposu, kum çakıl, inşaat malzemeleri, oto lastikleri vb. gibi işgaliye yerleştirilerek, büyük bir kesimi telle örülü sınırlar değiştirilmiş çalı çırpı gibi malzemelerle izole edilmeye çalışılmıştır .

   Aşağıdaki fotoğraflar , eski evimin önündeki beyaz aracın olduğu yerden çekilmiştir. Dosya : 2 yazılı fotoğrafın evimin önünden yol istikametine bakışıdır.

     Bu fotoğraflar araç kamerasından alınmıştır saat ve tarih doğrudur.
      İstanbul'dan geldiğimizde bu yoldan araba geçmiyordu. Arsama yeni evinin bir kısmını aşağıdan yukarı doğru yapmış, yukarıdan da sınırları aşağı doğru kaydırmış, yolumu kullanılamaz hale getirmişti.
     Yolu açtırmak için dozer getirdiğimizde, eşimle birlikte bir sürü hakaret, tehdit ve tartaklanmaya maruz kaldık. Zorlada olsa yolumuzu azda olsa açmayı başardık.
      Buralar yol değil, benim kendi arsam ve arsamın üzerinde hiç bir işgaliye kalmaksızın bana geri verilmesini istiyorum.


-----------------------
     Aşağıda görüleceği üzere 15/12/2020 tarihinde kadastroya ölçüm yaptırdık. Yerimi çalanlar ölçüm yaptırmak istemediler niza çıkardılar. Jandarma çağırdık sağolsunlar varolsunlar geldiler. Çok şükür ölçümleri bitirdik. Haklılığımız kesin olarak ortaya çıktı. Yerim bunlar tarafından çalınmış olup, yolla olan temasımın kesildiği net olarak anlaşıldı. Benim haklılığım muhakkak, ayan beyan belli oldu.
     Bu arsız ve hırsız insanlar yalancı şahit ve yanlı, taraflı akraba olan bilirkişiler ile insanları yanıltmak istiyor. Hiç bir belgeleri yok ve söyledikleri, söylüyecekleri,söyletecekleri şeylerin hepsi yalandan ibaret .
   
ALLAH yar ve yardımcımız olsun. Tez zamanda adalet yerini bulur inşAllah.


   

 
Sinop Harita Mühendisliği :
         Refik Özalp Ltd. Şti.

HALİHAZIR HARİTA, İMAR PLANI,
ALTYAPI PROJELERİ,
 BATİMETRİK HARİTA, DEFORMASYON,
PROJE MÜŞAVİRLİĞİ

                                                       Refik ÖZALP     Aşağıdaki belgede adı geçen kişiler Hacıselli Köyü 'nün bilirkişileri, muhtarı, ve tapu kadastro memurlarıdır.   Hakkaniyet göstermiyerek, yakınlık ve haksız çıkar ilişkisi kurdukları kişiler adına yaptıkları, bu ve buna benzer usulsüzlükler  ve hırsızlıklar insanları çok büyük mağduriyetlere sürüklemiştir . Bu bilirkişiler başkalarının yerlerini dahi kendi üstlerine geçirerek büyük zalimlik, arsızlık ve hırsızlık yapmışlardır. Takdiri sizlere bırakıyor ve bilgilerinize sunuyoruz. 
    '' 26/01/2021 itibari ile çalınan yerimizin,
    150 senelik evimizden görünümü ''
 
  '' 05/03/2021 itibari ile çalınan yerimizin, 150 senelik evimizden görünümü. Görüldüğü gibi keşiften sonra soldaki ağaç kesilmiş  durumda ve sağdakide kesilmesi gerekiyor. Çünkü keşifte yine usulsüzler devam etti, hakim nezaretinde keşif yapıldıktan sonra, 15 20 dak sonra hakim görmeden hırsız bilirkişilere bizim ağaçlarımızı referans gösterdiği için 2 adet meyva ağacımızı kesmek zorunda kaldık, onlara hediyemiz olsun .... Kamera Kayıtlarından görüldüğü üzere ağaçlarımızdan aldıkları ölçüleri A B diye bölümleyip rapora eklemişlerdir. Belgeler yakında yüklenecektir...KAMERA KAYITLARI :
1 )  EV KAMERASI  : 
             https://youtu.be/WZ4G2V5BtJw

2 )  ARAÇ KAMERASI  : 
             https://youtu.be/iuPq1rdLVBg

3 )   AYRINTILI AÇIKLAMALAR  : 
             https://www.youtube.com/c/DerbiHaber/community   08-01-2021Tarihinde Cuma günü yapılan keşifte, kamera kayıtlarındanda anlaşıldığı üzere usulsüzlüklerin devam ettiği gözlemlendi, ilk başta hakim nezaretinde yapılan keşif tamamlanırken, hakim keşif mahallinden uzakta ifade aldığı sırada, hırsızın ve bilirkişilerden hırsızların akrabası inşaat bilirkişisi Ersan Altun un yönlendirmesi ile tekrar bilirkişi ekibinin gelip hırsızın gösterdiği yerlerden ölçümler yapılarak büyük bir şaibeye sebep olundu. Dalgınlığımızdan istifade gizlice hakim olmadan yapılan bu keşiften hakimin haberi olup olmadığını mahkemede mağdur olan Satu CIVRAZ sormak istiyor ! Çünkü yapılan konuşmalar ve usulsüz uygulamarla ilgili gözlemleri ve duyumları var.
  Kamu oyunun bigisine DerbiHABER farkıyla sunuyoruz.Keşif Raporları çok yakında yüklenecektir.


İlgili Haberlere Aşağıdaki HABER SERİSİ ve LİSTESİ'Ndeki Linklerden Ulaşabilirsiniz.

 

HABER SERİSİ ve LİSTESİ :

Sinop Gerze  Tapu ve Kadastro da Usulsüzlükler

https://www.derbihaber.com/sinop-gerze-tapu-ve-kadastro-da-usulsuzlukler_383.html

-----------------------
Sinop Gerze  Tapu ve Kadastro da Usulsüzlükler 1

https://www.derbihaber.com//sinop-gerze-tapu-ve-kadastro-da-usulsuzlukler-1_384.html
-----------------------

YOUTUBE HABER LİNKİ :
https://www.youtube.com/derbihaber

DerbiHABER FACEBOOK SAYFASI :
https://www.facebook.com/derbihaber57

DerbiHABER TWİTTER SAYFASI :

https://twitter.com/derbihaber57


Katkı sağlamak ve daha başka mağdur olanların sesini duyurmak için ilişikteki mailden iletişim kurabilirsiniz  : [email protected]

 

Kaynak : Derbi HABER
www.derbihaber.com

 

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Tayfun Yiğit 13 Ocak 2021 21:32

  Şükrü Demirbaş bey malesef hep yanlış ölçümler yapılmış çok usulsüzlükler yapılmış zamanın BİLİRKİŞİLERİ ve MUHTARI sorgulayacaksın kimlerse ? Nerde bu devlet nerde bu adalet ?

 • Şükrü Demirbaş 13 Ocak 2021 21:27

  Köylerde Tapu kadastro yenileme işlerini devlet özel sektöre veriyor özel sektörde fazla para kazanmak amacıyla o işin uzmanı olan kişileri değilde az para ile çalışan tapu kadastro ile hiç bir bilgisi olmayan kişilere yaptırıyor. Bunlarda bilgide yok sorumlulukta yok Bu sebeplerden dolayı köylerde kendilerini hatırlı kişi diye tanıtanlara sınır komşusu olan arazilerden kendilerini hatırlı diye tanıtanlara yer ilaveleri yapıyorlar bu şekilde benimde 600 Metre yerim haram helâl nedir bilmeyen sınır komşumun üzerine yazdırmıştır. Kanuna göre Kadastro işi yapacak kişi harita mühendisi olması lazım başka türlü ölçümden anlamaz ben Kadastro ölçümü yapan özel sektörün adamlarına sordum içinizde harita mühendisi varmı diye yok dediler bunları ihaleyi alan mütahait Az para vermek için sokaktan toplamış bunlarda bir sorumluluk olmadığı için bir yemeye bir paket sıgaraya hatır gönül işi yapıyorlar sesi çıkmayan garibanın yerlerini hatırlı sandıkları HIRSIZLARA yazıyorlar. Devletinde her hangi bir denetimi olmadığı için bu hırsızlık anında anlaşılamıyor anlaşıldığı zamanda iş işten geçiyor minareyi çalanda kılıfnıda çalışıyor burada olanda dürüst vatandaşa oluyor.

 • Ünzile Gökçe 26 Kasım 2020 20:03

  Nalet olsun bizim baba mızın evinin yarısı göçmüş diye tarlada ev gözükmüyor yok saymışlar sahtekarlar Kocaman tarlaların yarısınıda ormana bırakmışlar bunlar nasıl bir insanlarya

 • Ayşe Üstün 26 Kasım 2020 19:54

  Kahretsin Kadastrocular her yerde benzer şeyleri yapmışlar. Erfelek te de çok haksızlık yapmışlar. Biz de yıllardır mahkemede haksızlığı düzeltmek için uğraşıyoruz. Yalancı bilir kişilik, yalancı şahitlik havada uçuyor.

 • Halil 13 Kasım 2020 12:44

  Bütün belgelerde her şey bu kadar açık ve net bir şekilde ortaya konmuşken nasıl böyle bir durum olabilir anlamam mümkün değil. Burada bu işlemi yapan memurlar tespit edilmeli. Mülk sahibinin onayı olmadan nasıl böyle bir devir işleminin yapıldığı sorulmalı ve arazi asıl sahiplerine tekrar verilmesi gerekir. Hak ve adalet burada kendini göstermeli.

 • Yuksel 13 Kasım 2020 11:10

  Tapu Ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sinop Tapuda Muhatap Bulamıyorum! Sinop'ta dedemin üzerine olmasına rağmen 2009 yılında başka birinin üzerine yazılmış bir yerimiz var. Köylümüz bunu kabul de ediyor. Bazı sorular sorup çözüm bulmak istiyorum fakat bununla ilgili Sinop tapu müdürlüğüne bizzat gittim kimse muhatap olmadı. Telefonlarını arıyorum açan yok. Nasıl bilgi alacağız? https://www.sikayetvar.com/tapu-ve-kadastro-genel-mudurlugu/tapu-ve-kadastro-genel-mudurlugu-sinop-tapuda-muhatap-bulamiyorum

 • Durmus DEMİRBAŞ 09 Ekim 2020 11:00

  Yüzyıllık emeklerin birkaç haraminin beyanıyla hak sahibine sorulmadan el değiştirmesi mantığa da adalete de sığdırılamaz. Devlet bu yanlıştan döner. Yapanında yanına kâr kalmaz. Bu işin takipçisi olacağız.

 • Koray Yildiz 05 Eylül 2020 09:24

  Sadece vatandaş, tapu kadastro odasını sormuştu, adamcağıza oturduğu koltukta öyle bağırıyor ki, hatta hızını alamadı ayağa kalktı bağırdı, azarladı.. Vallahi Bafra'da öyle hareket yapacak, bağıracak haaaa! oracıkta alnının ortasından vururlar. zaten bırakın öyle bir şey yapmayı, aklından geçirmeye dahi cesaret edemez. Sinop gibi yerlerde bu tür memur, amir, prim yapıyor, siyasilerce el üstünde tutulup, korunup, kollanıyor, cesaretlendirilmiş oluyor.

 • Tayfun Yiğit 05 Eylül 2020 09:18

  Koray Yildiz ALLAH BELALARINI VERSİN BUNLARIN BAŞINDAKİ MÜDÜRÜN DERHAL GÖREVİNDEN MEN EDİLMESİ LAZIM TERBİYESİZ HERİFE BAK YA İLGİLENECEĞİ YERİNE İNSANLARI AZARLAMAK OLUR MU BU RESMEN ŞEREFSİZLİKTİR...

 • Koray Yıldız 03 Eylül 2020 19:31

  Bir kaç ay önce, Durağan'a gitmiştim. tesadüfen, Durağan Hükümet konağında çalışan bir arkadaşa denk gelmiştim, orada şuna şahit oldum, Duragan'daki tapu müdürü, vatandaşın birini bir şey sordu diye, öyle bir azarlıyorki sandım adamı öldürecek, git diyor ben çobanımıyım senin işinin falan diyor, nasıl bu saygısızları bu mevki, makama getirmişler anlamıyorum, Avrupa'da olsa, anasını ağlatırlar, o tapu müdürünün, valla adama ana avrat küfretmediği kaldı. Almanya'nın gözünü seveyim, yok böyle bir şey oralarda..

 • Hakan Mete Şahin 03 Eylül 2020 14:17

  Günümüz yamyamlardan haklarımızı ve canımızı korumaya çalışmakla geçiyor

 • Suzan Özer 03 Eylül 2020 12:38

  Bu şikâyetler Sinop!un çoğu yerlerinde var malesef

 • Necmettin Çetinkaya 03 Eylül 2020 09:12

  Zamanında bizimde başımıza geldi köyümüzdeki yerimizi kadostura geçerken yerimizi yazmamışlar orayı ormana bırakmışlar bizde İstanbul'daydık sonradan öğrendik ve tapuya ve kadostraya baş vurdum ve buranın vergisini ödenmiş olmasına rağmen gine kabul etmiyorlar. Ayrıca köyümüzdeki evde dededen kalma evide tapuda müşterekken hiç kimsede habersiz tapuya not düşürmüşler evi amca oğlunun yaptığını yazdırmışlar. Önceki tapu müdürüyle bu yapılmış. Şimdi bu olayın düzeltilmesini ilgili tapu müdürüne bu gibi durumların gündeme Getiriseniz halkkın Adına çok seviniriz

 • Derbi HABER 01 Eylül 2020 17:40

  Tayfun Yiğit Beyefendi değerli yorumlarınızdan ve katkılarınızdan dolayı çok teşekkürler... Yapılan yanlışlara, oluşan mağduriyetlere dikkat çekebiliyorsak ne mutlu bize... Derbi HABER olarak sessizlerin ve mağdurların sesi olmaya devam edeceğiz...

 • Tayfun YİĞİT 01 Eylül 2020 17:38

  DERBİ HABER KARDEŞİM ÖNCELİKLE SİZİN ARACILIĞINIZLA BU OLAYI GÜNDEME GETİRDİĞİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ MAZLUMLARIN VE GARİBANLARIN SESİ OLDUNUZ ALLAH VAR ETSİN SİZİ İYİ Kİ VARSINIZ SİZİN ARACILIĞINIZLA MİLLET SES GETİRMEYE BAŞLADI VE BAKIYORUM KAÇ YÜZ KİŞİLERİN CANI YANMIŞ YAZIKLAR OLSUN EMEKÇİ ÇİFTÇİLERİN HAKKINI YERİNİ GASP EDENLERE

 • Derbi HABER 01 Eylül 2020 17:14

  Şimdiki Tapu Müdürü Mustafa EFENDİOĞLU Çok Beyefendi, Halkın Problemlerini Çözmek İsteyen Bir Kişi , Kendisinine İlgi ve Alakalarından Dolayı Çok Teşekkür Ediyoruz. Muhtemelen Elemanlar veya Memurlar Haddini Aşmış Durumda , Çünkü Bu İddiayı Destekleyen yorumlar Alıyoruz. Muhtemelen Müdürlerinin Beyefendiliğini Suistimal Ediyorlar, Yetkili İlgililere Duyuralım Lütfen !!!

 • Hamit Dilek 01 Eylül 2020 16:57

  Tapudaki memurların ve müdürün tüm mal varlıklarına el konulması lazım bu sadece orada değil Sinop'un bütün ilçelerinde ve köylerde var şimdi git sor zaman aşımı diyorlar benimde dedemin haklarını başkasının adına yazmışlar biz İstanbul'da olduğumuzdan haberimiz yoktu ta ki köye ev yapmak istediğimizde çıktı ama işimiz zor yapanların hepsini Allah'a havale etim.

 • RESUL ÜNLÜTÜRK 27 Ağustos 2020 14:33

  Evimin olduğu yerimin çevresindeki 3 yerde H.Z nin üstüne kayıtlıdır ve rahmetli dedemden kalma yerlerdir. Krokilere ve belgelere bakılınca görünüyor. Bir çok yer buradaki bize verilen taksimatın yarısı kadar bile babama verilmemiştir. Üstelik benim rahmetli güzel annem Fetiye Z.de, rahmetli dedemin yeğenidir, yabancıda değildir. Buna rağmen evime geçiş olarak kullandığım 319 m2 yerimin, elimden alınması açgözlülük, zalimlik, vicdansızlık, arsızlık, hırsızlık değilde nedir? İNANIR MISINIZ BU HABER BENİ ÇOK DUYGULANDIRDI AMA YUKARIDAKİ YAZININ BU PARAGRAFINI OKUYUNCA İSYAN EDİLECEK NOKTAYA GELDİM. BU NASIL BİR AÇ GÖZLÜLÜKTÜR, YAZIKLAR OLSUN . BUNLARI YAPANLAR GERÇEKTEN İNSAN OLAMAZ. İNŞALLAH TEYZEMİZE HAKKI OLAN HER ŞEYİ İADE EDİLİR VE DEVLET TARAFINDAN İADEİ-İ İTİBAR YAPILIR . BUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ. YAPILANLAR ASLA CEZASIZ BIRAKILMASIN LÜTFEN , GERÇEKTEN YARGIYA GÜVEN AZALIYOR , HER YAPILAN YANLIŞ YAPANIN YANINA KAR KALMASIN YETER ARTIK.

 • Osman demir 27 Ağustos 2020 00:15

  Aynen oyle buyukler ölünce köyde yaşiyan akrabalar kafasina göre kayit yaptirmişlar ama büyük şehirde yaşayan cocuklarina ulaşilmadan kafalarina göre kayit yapmislar biz paylaşmadik inaniyorumki bizde ayni sorunlari yaşayacagiz yani kisaca kurnazlar kafalarina göre kayit yapmislar

 • Sezer ÖZYAŞAR 25 Ağustos 2020 13:06

  Bu devirde böyle usulsüzlük Kesinlikle cezasız kalmamalı devletin yetkililerinin acilen bu duruma el atması gerekiyor, aksi takdirde insanların tapu kadastronun doğruluğuna ve güvenilirliğine inancı kalmaz.

 • Samet TANRIKULU 25 Ağustos 2020 10:42

  Ben böyle adaletsizlik görmedim bu işin içinde kim varsa cezasını çekmeli böyle bir hırsızlık olamaz şahsen ben Nevşehirliyim bizim oralarda böyle bir şey olsa direk vururlar adamı benim malıma nasıl sahip olabilir zaten resimlerde de görünüyor gayet açık bir şekilde çalmışlar resmen böyle insanlara taviz vermeyin bu insanlar düpedüz ARSIZ VE HIRSIZLAR Allah bunu yapan insanları beter etsin inşallah. Teyzemize neler çektirmişler üzüldüm şahsım adına. Allah kolaylık versin, Umuyorum hak , hukuk , adalet yerini bulur . Sürecin takipçisi olacağız.

 • Şükrü DEMİRBAŞ 23 Ağustos 2020 20:45

  Tapu kadastro'da yer yazım işlerini devlet özel sektöre yaptırıyor. Özel sektörün elemanları'da köylerde kendilerini hatırlı kişi diye tanıtan kişilere hatır gönül işi yaparak sınır komşularının mağdur olmasına sebep oluyor . Bu şekilde benimde 500 metrekare yerim çalındı...

 • Tayfun YİĞİT 19 Ağustos 2020 21:21

  Yazıklar olsun bu oyuna bu haksızlığa göz yumulmasın yazık ya adam herşeyi belgeleriyle sunmuş tanıyorum madurları yazık kardeşim adaletin yerini bulacağına eminim !!!!!