Bilim ve Teknoloji Haber Girişi : 10 Şubat 2021 22:08

Sosyal Medya Camiasına Bomba Gibi Düşen Clubhouse, Çin’de Yasaklandı

2020 yılında yazılım geliştiricileri Alpha Exploration Co. tarafından başlatılan, yalnızca davetiyeyle kullanılabilen, sesli sohbet içeren bir sosyal ağ uygulaması olan Clubhouse, Çin’de yasaklandı.

Sosyal ağ platformlarından biri olan ve dünya piyasasına bomba gibi düşen Clubhouse, konuşulmaya devam ediyor. Uygulamada Hong Kong'daki demokrasi hareketleri ve Uygurların durumu gibi konuşulmasının ardından Çin’de kullanımı yasaklandı.

Dijital teknoloji çağını yakından takip edenlerin merakla araştırdığı bu uygulamada Facebook ve Instagram’dan farklı olarak video ve fotoğraf paylaşımı yapılmıyor.

Clubhouse Nedir?

Club House sesli sohbet odaları aracılığıyla davet sistemiyle çalışan bir platformdur. Clubhouse'da kullanıcılar sesli odalar oluşturarak burada ses kayıtlarını paylaşıyor. Her isteyenin kayıt olamadığı bu platform, sadece davetiye sistemi ile çalışıyor. Eğer ki sizi davet edebilecek bir tanıdığınız yoksa, sistem sizi sıraya alıyor. Sıranız geldiğinde ise üyelik işleminiz tamamlanıyor.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.