Güncel Haber Girişi : 08 Ekim 2021 12:17

Sosyal Medyadaki Kesinti Zuckerberg’i Geriletti! 6 Milyar Dolar Kaybetti

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan Mark Zuckerberg Facebook kesintisi ile fakirleşti. Instagram, WhatsApp ve Facebook platformlarının aynı anda devre dışı kalması tarihin en büyük kesintilerinden bir tanesi olarak nitelendirildi.

Facebook ve bağlı platformların sadece bir akşam ulaşılamaz hale gelmesinin ekonomik sonuçları da oldu. Facebook hisseleri, kesintinin ilk 3 saati ile birlikte yüzde 5 oranında değer kaybına uğradı.

 

Bildiğiniz üzere şirketin kendine ait bir iş modeli var. Bu iş modeline göre hem esnaflar hem de büyük markalar domino etkisi ile yıkılabiliyor. Yaklaşık olarak 5 saat boyunca devam eden kesintiler nedeniyle Mark Zuckerberg 6 milyar dolar kayıp yaşadı.

 

Kendi kişisel cüzdanında 6 milyar dolarlık kayıp gören ünlü CEO zor durumda kaldı. Elbette Facebook şirketinin böylesine zorlu bir süreçten geçmesi sadece kesintiler ile ilgili değil. Eylül ayının ortasından itibaren şirketin hisselerinde yaklaşık olarak yüzde 15 civarında düşüş yaşandı. Sonuç olarak Mark Zuckerberg fakirleşti.

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.