Gündem Haber Girişi : 25 Ocak 2022 10:00

TBMM'nin Gündemi 11 Dokunulmazlık Fezlekesi

PKK'lı bir teröristle fotoğrafları çıkan Semra Güzel'in de aralarında bulunduğu 11 yeni dokunulmazlık fezlekesi Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

Dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin fezlekeler Anayasa-Adalet Karma Komisyonu’na sevk edildi. Meclis'e yeni gelen fezlekelerin tamamı HDP'li milletvekillerine ait.

 

“Siirt Milletvekili Sıdık Taş, Iğdır Milletvekili Habip Eksik, Demokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz(2), HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, HDP Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun (2), HDP Şanlıurfa Milletvekili Nusrettin Maçin, HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, HDP Mardin Milletvekili Ebrü Günay ve HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz.”

 

Son gelenlerle birlikte HDP'li Semra Güzel'in dosya sayısı 35'e çıkmış oldu. PKK'lı bir teröristle fotoğrafları çıkan Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılması için de süreç devam ediyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.