Bilim ve Teknoloji Haber Girişi : 02 Eylül 2021 22:30

Tesla, Çin’de Üretime Ara Verecek

Tesla geçen ay en önemli pazarlarından biri olan Şanghay'daki fabrikasında operasyonlarını küresel çip krizi nedeniyle geçici olarak durdurdu

 

Konu hakkında bilgi sahibi olan kaynaklar, Çin’deki fabrikada üretim hattının çip sıkıntısı nedeniyle Ağustos ayında 4 gün kesintiye uğradığını bildirdi.Yaşanan sıkıntı nedeniyle Tesla’nın ‘Model Y’ üretiminde aksamalar meydana geldi. Kaynaklar üretimin şimdi normale döndüğünü belirtti. Tesla’nın Çin’deki temsilcileri konu hakkında yorum yapmadı.Geçen yıl pandeminin elektronik talebini artırması ve tedarik zincirinde sıkıntılara neden olmasıyla birçok sektörde çip krizi yaşandı. Otomotiv sektöründe üretimi etkileyen kriz, sektörde küresel çapta büyük gelir kaybına neden oldu.Son olarak dünyanın en büyük otomobil üreticisi Toyota Motor üretim planlarında değişikliğe giderek Eylül ayında üretimi yüzde 40 azaltacağını duyurdu.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.