Ekonomi Haber Girişi : 27 Temmuz 2022 16:00

Tofaş ve Ford Türkiye'deki Üretimini Durduruyor

Ford ve Tofaş, bugün KAP'a yaptıkları bildirimde toplu izin tarihlerini açıkladı. Şirketler, gelecek ay üretime ara verecek.

Tofaş ve Ford, Türkiye’deki fabrikalarında kısa süreliğine üretimi durduracaklarını açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirim yapan Ford ve Tofaş, ağustos ayında üretime ara verecek.

 

Haberler.com’da yer alan habere göre, Tofaş’ın Bursa fabrikasında 8 ile 21 Ağustos tarihleri arasında planlı izin kullanımı gerçekleştirilecek. Bakım-onarım çalışmaları nedeniyle üretime geçici olarak ara vereceği açıklanan şirket, bakım ve revizyon çalışmaları için nöbetçi personel bulunduracak.

 

Tofaş tarafından KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimiz Bursa fabrikasında 08.08.2022 – 21.08.2022 tarihleri arasında planlı izin kullanımı, üretim hatlarında yapılacak planlı bakım-onarım çalışmaları sebebiyle üretime geçici olarak ara verilecektir. Bahse konu dönemde çalışanlarımız yıllık izin hak edişlerini kullanacak  olup, fabrikamızda  nöbetçi personel ile sadece bakım ve revizyon çalışmaları gerçekleştirilecektir.” ifadeleri yer alıyor.

 

Ford’un KAP’a yaptığı açıklamada “Fabrikalarımızda aşağıda belirtilen tarihler arasında üretime ara verilecektir. Bu dönem zarfında fabrikalarımızda periyodik bakım çalışmaları gerçekleştirilecektir. Yeniköy fabrikamızda ayrıca yeni yatırımlarımız için üretim hatlarımızın hazırlanma çalışmaları gerçekleştirilecektir.” ifadeleri yer alıyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.