Gündem Haber Girişi : 14 Temmuz 2021 10:19

TRT Genel Müdürü Değişti

4 yıldır TRT Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük görevini yürüten İbrahim Eren’in görev süresi doldu. TRT Genel Müdürlüğüne Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, TRT Yönetim Kurulu Başkanlığına ise Prof. Dr. Ahmet Albayrak atandı.

 

Temmuz 2017’de 4 yıllığına TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak atanan İbrahim Eren’in görev süresi doldu. Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Yönetim Kurulu Başkanlığına Prof. Dr. Ahmet Albayrak atandı. TRT’nin yeni Genel Müdürü de Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı oldu.

 

TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren görev süresinin dolması ile ilgili bir mesaj paylaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Eren, “Görev sürem boyunca desteklerini her zaman hissettiğim ve bize güvenip bu görevi layık gören sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.