Bilim ve Teknoloji Düzenleme Tarihi : 06 Haziran 2021 15:30 Haber Girişi : 06 Haziran 2021 15:08

Twitch’e Yeni Özellikler Geliyor

Twitch, animasyonlu ifadeleri duyurdu. Kısa sürede içerik oluşturuculara sunulacak animasyonlu ifadelerin yanında birkaç özellik de geliyor.

 

Popüler bir canlı yayın platformu olan Twitch’e animasyonlu ifadeler (Animated Emote) geliyor. Twitch sohbetinde sıkça kullanılan ifadelerin animasyonlu halleri yer almıyor. Kullanıcılar sohbet kısmına animasyonlu ifadeleri metin olarak yazıyordu ve bu metinler sadece yayıncının ekranında görünüyordu. Artık yeni geliştirme ile animasyonlu ifadeler sohbet kısmında görünecek.

 

Twitch genelinde içerik oluşturucular ifadelerine biraz hareket katabilecekler. Onuncu yıl dönümünü kutlayan Twitch, ifadelerde animasyon oluşturma seçeneği de dahil birkaç değişiklik getiriyor. Twitch blogunda yayınlanan gönderiye göre, animasyonlu ifadeler ilk olarak “birkaç hafta içinde” Twitch Partnerlerine sunulacak. Yıl sonuna doğru ise tüm Twitch içerik üreticileri için gelecek. Ayrıca Twitch, animasyonlu ifadelere duyarlı olabilecek izleyiciler için animasyonlu ifadeleri devre dışı bırakacak bir seçenek ekliyor.

 

İçerik oluşturucular isterlerse hazırda bulunan 6 animasyonlu ifadeyi seçebilecek. Animasyonlu ifadelerin yanı sıra Twitch, takipçilere küçük kişiselleştirilmiş resimler verme fikriyle ilgilendiğini de duyurdu. Bu özellik de önce Twitch Partnerlerine açılacak ve beta süreci içerecek. Tüm bu ifadeleri yönetmek için içerik oluşturucular yakında bir ifade kitaplığına da erişebilecekler. Kitaplık, ifadeler için merkezi bir depolama alanı bulunacak. İçerik oluşturucular hangi ifadelerin kullanılacağına veya kullanılmayacağına karar verebilecek. Ayrıca her ifadeyi farklı abonelik seviyesine göre ayarlayabilecek.

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.