Güncel Haber Girişi : 14 Temmuz 2021 15:32

Twitter’a Çoklu Mesaj Özelliği Geliyor

Twitter yeni bir sistem deniyor. Şirket yıllardır istenen bir özelliği sonunda herkese göndermeye başlayacak. Bu yeni özellik sayesinde doğrudan çoklu mesaj gönderme dönemi başlıyor.

 

Normal şartlarda herhangi bir tweet'i veya içeriği mesaj olarak göndermek için grup oluşturmanız gerekiyordu. Bu birçok kullanıcı için gerçekten de fazlasıyla zahmet verici. Ancak yeni bir özellik ile birlikte böyle bir zorunluluk kalmayacak. İstediğiniz herkese çoklu olarak doğrudan mesaj gönderebileceksiniz.

 

Ünlü yazılım analisti Jane Manchun Wong tarafından yapılan bazı çalışmalara göre Twitter çoklu mesaj gönderme özelliği getiriyor. Tersine mühendislik yöntemi sayesinde bu özellik keşfedildi. Yıllardır devam eden bir tartışma böylece yavaş yavaş son bulacak gibi görünüyor.

 

Burada asıl problem yeni özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağı. Henüz test aşamasında bile olmayan bu özellik ne yazık ki kısa bir süre içerisinde kullanıcılara sunulmayabilir. Ancak neredeyse tüm sosyal medya platformlarında yer alan özelliğin Twitter uygulamasına hızlıca gelmesi büyük avantaj yaratacak.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.