Güncel Haber Girişi : 04 Eylül 2021 10:51

Twitter’da Kullanıcılar Tweetlerini Gizleyebilecek

Twitter, insanlara daha fazla gizlilik seçeneği sunmak için yeni özellikler planlıyor. Sosyal ağ, belirli bir süre sonra diğer kullanıcılar tarafından görülmemeleri için eski tweet’leri arşivleme seçeneğini sunacak.

 

Ayrıca, hangi tweet’leri beğendiğinizi kimlerin görebileceğini sınırlamak gibi seçenekler gelecek. Bunlara ek olarak kişileri engellemeden takipten çıkarma gibi ek seçenekler gelecek. Sosyal medya platformları arasındaki rekabet kızışıyor. Twitter da bu bağlamda yeni özellikleriyle fark yaratacak.

 

Analistler yeni özellikleri, insanları Twitter’da daha rahat etkileşim kurmayı amaçlayan bir “sosyal gizlilik” değişiklikleri paketi olarak tanımlıyor. Gelecek olan bazı değişiklikler için bir zaman çizelgesi yok ve özellikle arşiv seçeneği Bloomberg’e göre “henüz kavram aşamasında”. Ancak Twitter’ın, yıl sonuna kadar insanların başkalarını takipten çıkarmak gibi diğer özellikleri sunacağı bildiriliyor.  Twitter, The Verge’e yaptığı açıklamada yeniliklerin haberini doğruladı.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.