Gündem Haber Girişi : 08 Kasım 2022 10:41

Vatan Haini Osman Kavala’ya Neden Sahip Çıkılıyor? Osman Kavala Kimdir?

Gezi Parkı olayları, FETÖ’nün 17-25 Aralık kumpasları ve 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Osman Kavala’ya neden sahip çıkılıyor?

2017 Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala, "15 Temmuz darbe girişimi" ile "Gezi Parkı olayları"na ilişkin iddialar kapsamında yargılandığı davanın 25 Nisan günğ gerçekleşen duruşmasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

 

O günden bu yana ABD'den AB'ye, PKK'den CHP'ye, Meral Akşener'den, Temel Karamollaoğlu'na kadar herkes Osman Kavala’ya sahip çıkıyor.

 

Osman Kavala’nın bu kadar sahip çıkılmasının nedenini Diyarbakır Sur Eski Belediye Başkanı Cemal Toptancı derledi.

 

Cemal Toptancı’nın değerlendirmeleri şu şekilde:

 

Osman Kavala, Kavala Holdingi kuran Mehmet Kavala'nın oğlu. Mehmet Kavala şimdi dağılmış olan Yoğuslavya devleti başkanı Josef TİTO'nun gizli ortağı ve kasası, bir Balkan göçmeni. Baba tarafı Meral Akşener'in anne tarafı gibi Konya'dan Balkanlara göç etmiş ve Akşener'le kuzen.

 

 

Kısaca Osman Kavala, Mısır Hidivi olarak atanmış ve Osmanlıya karşı isyan etmiş, Mehmet Ali Kavala Paşa'nın da ahfadı. Mehmet Ali Paşa'nın siyasi danışmanı Ermeni Bogos Nubar Paşa ile damadı Kürt Şerif Paşa 1919'da Paris’te Ermenistan-Kürdistan devletini kurma antlaşması yaptı.

 

 

Kürtler Şerif Paşayı hain ilan ettiler, o da bir İtalyan lordu ile evli olan kızının kaldığı İtalya'ya giderek orada geberdi. Mehmet Kavala Kürt Şerif Paşa'nın Osmanlı elçiliğini yaptığı İsveç'in imal ettiği Volvo araçlarının Türkiye temsilcisi idi.

 

 

Yahudi İş adamı İsak Alaton, Mehmet Kavala'nın şirketinde yıllarca getir-götür işleriyle uğraşmış işçileri olarak çalışmış sonra da gizemli bir şekilde öldürülen Üzeyir Garih ile Alarko şirketini kurmuştu. Osman Kavala hakkında Türk basını yeteri araştırma yapmıyor!

 

 

İşte Osman Kavala ve işte alçakça sponsorluğunu yaptığı bir sokak vandalizmi daha. Hukuk güçlünün değil, mazlumun yanında olduğu sürece şereflidir. Osman Kavala'nın yargı süreci fazla uzatılmadan gereken ceza behemhal vermelidir.

 

 

Osman Kaval ve Selahattin Demirtaş dışarıda olsalardı, Türkiye bu barbarca manzaraları daha çok yaşardı.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.