Güncel Haber Girişi : 14 Eylül 2021 14:34

WhatsApp, Telegram’a Özendi! Sesli Mesajlar Metne Dönüşecek

Whatsapp IOS cihazlarda yeni bir özellik başlatıyor. Uzun sesli mesajları dinlemek istemeyenler için sesli mesajlar metne dönüştürülecek.

 

WhatsApp'ın iOS cihazlarda yayınlanacak bir özellik üzerinde çalıştığı bildirildi. Yeni özellik platformda uzun sesli mesajları dinlemek istemeyen kullanıcılara yardımcı olacak.

 

Sesli mesaj deşifresi ilk kez kullanıldığında platformdan bir bildirim alınacak. Bildirim, WhatsApp'tan gelen konuşma verilerinin, talebi işlemek için Apple'a gönderileceğini belirtecek.

 

Uygulamayı konuşma verilerinize erişmek için kabul ettikten sonra, uygulamadaki yeni konuşma metni bölümünden deşifre hizmeti denenebilecek.

 

WhatsApp ayrıca, hiçbir moderatörün deşifre edilmiş mesajlarınızı okumayacağını garanti ediyor. Mesaj ilk kez kopyalandığında sonuç, uygulamanın veritabanına kaydedilecek. Bu sayede, ileride kullanmak istediğinildiğinde tekrar kopyalamak gerekmeyecek.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.