Bilim ve Teknoloji Haber Girişi : 31 Mart 2021 09:45

Xiaomi’den Elektrikli Otomobil Atağı

Xiaomi tanıtım etkinliğinde elektrikli otomobillere yatırım yapacağını duyurdu. Şirket 10 milyar dolar kaynağı bu sektöre aktaracak.

 

Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi düzenlediği tanıtım etkinliğinde önemli bir bilgi paylaştı. Xiaomi, elektrikli otomobil üretimine yatırım yapacaklarını duyurdu. Xiaomi gelecek 10 yılda elektrikli otomobil üretimine 10 milyar dolar yatıracağını aktardı.

 

CEO Lei Jun ilk yatırım miktarının 1,5 milyar dolar olacağını söyledi. Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri arasında bulunan Xiaomi, diğer akıllı cihazların üretimini de yapıyor. Şirket halihazırda elektrikli scooter üretiminde de önemli bir pazar payına sahip.Xiaomi rekabetin fazla olduğu bir alana giriyor. Apple ve Google'ın elektrikli otomobil arzuları uzun süredir biliyor. Aynı şekilde Tesla'nın yanısıra Volkswagen ve General Motors gibi büyük otomobil üreticileri de elektrikli otomobil yarışında bulunuyor.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.