Gündem Haber Girişi : 16 Kasım 2021 11:52

Yemeksepeti’nin Sitesi Hacklendi! Kurumdan Açıklama Geldi

Türkiye’nin en büyük yemek sipariş platformlarından biri olan Yemeksepeti'nin tekrar hacklendiği iddia edildi. İddialara yönelik Yemeksepeti'nden açıklama yapıldı.

Yemeksepeti hacklendi mi? sorusu dün akşam saatlerinde sosyal medyanın gündemine girdi. Çünkü 8 ay önce siber saldırıya uğrayan Yemeksepeti'nin yeniden hacklendiği iddia edildi. "Yemeksepeti hacklendi" iddiasının ardından ise Yemeksepeti'nin Twitter hesabından bir açıklama yayınlandı.

 

Yemeksepeti yaptığı açıklamada, kötü niyetli bazı kişilerin, kaynağı belli olmayan verileri Yemeksepeti ile ilişkilendirerek, bu verileri yayınlama tehdidiyle fidye talebinde bulunduklarını ifade etti.

 

Yemeksepeti'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: " "Kötü niyetli bazı kişiler, kaynağı belli olmayan verileri Yemeksepeti ile ilişkilendirerek bu verileri yayınlama tehdidiyle şirketimize ulaşmış ve fidye talebinde bulunmuşlardır. Yemeksepeti olarak bu tip yasa dışı talepleri değerlendirmeye dahi almamızın mümkün olmadığını belirterek, konuyla ilgili tüm resmi kurumları bilgilendirdiğimizi ve yasal süreci başlattığımızı ifade etmek isteriz. Yemeksepeti olarak kullanıcı verilerini korumanın en temel önceliğimiz olduğunu ve bu kapsamda siber güvenlik tedbirlerini en üst düzeyde aldığımızı vurgulamak isteriz. Bu son olayla bağlantılı olarak da Yemeksepeti sistemlerinde bir veri ihlali olup olmadığı uzman ekiplerce detaylı bir şekilde araştırılmış, herhangi bir veri ihlali ya da hırsızlığı kesinlikle tespit edilmemiştir. Diğer taraftan, bir veri hırsızlığı yaşanması durumunda yapılması gerekenler kanunlarla açıkça belirlenmiş olup, Yemeksepeti olarak bugüne kadar yaptığımız gibi kanunlara uygun şekilde açık ve şeffaf bir süreç yürüteceğimizi kamuoyuna duyururuz."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.