Güncel Haber Girişi : 23 Kasım 2022 17:00

Yılın Kelimesini İnternet Ortamında Seçecekler

Her yıl dünya çapında etkili olan bir kelimeyi seçen Oxford İngilizce Sözlüğü, bir ilke imza atarak, yılın kelimesini ilk defa internetten verilecek oylarla seçmeye karar verdi.

Geleneksel olarak her sene, dünya çapında etkili olan bir kelimeyi seçen Oxford İngilizce Sözlüğü, bir ilke imza attı. Independent'in haberine göre Oxford, yılın kelimesini ilk defa internetten verilecek oylarla seçmeye karar verdi.İngilizceyi yaşatmayı ve yaygınlaştırmayı hedefleyen bu uygulama tarihte ilk defa bütün dünya tarafından hayata geçecek.Bu yaklaşımın Covid-19 pandemisi sonrası dünyada en doğrusu olduğunu söyleyen Oxford Languages yöneticisi Casper Grathwohl şöyle konuştu:"Dünya geçen yıl bizlere tekrar açıldı. Bu sebeple bizler de yılın kelimesini seçme şansını dünyanın dört bir yanındaki dil severlere bırakmanın doğru olacağı kanısındayız. Hepimiz İngilizcenin değişen yolculuğunun parçasıyız. Zor bir yıl olsa da kelimeleri seven kişilerin bu yolculukta bizlerle olmayı seveceğini düşünüyoruz."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.