Güncel Haber Girişi : 04 Şubat 2023 19:00

Youtube'a Ortak Canlı Yayın Özelliği Geldi

YouTube, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla kanal sahipleri için Ortak Canlı Yayın özelliğini getirdiklerini paylaştı.

YouTube, geçen yılın sonlarında “Ortak Canlı Yayın” özelliğini getireceğinden bahsetmişti. Fakat o zamandan sonra bu konuyla ilgili herhangi bir gelişme olmadı. YouTube’un resmi Twitter hesaplarından biri dün yaptığı paylaşımla Ortak Canlı Yayın özelliğini getirdiklerini açıkladı.

 

TeamYouTube adlı Twitter hesabından paylaşılan tweete göre YouTube, akıllı telefonlar üzerinden Ortak Canlı Yayın özelliğini getiriyor. Bu özellik, adından da anlaşılabileceği gibi iki kanalın ortak canlı yayın yapmasını sağlayacak.

 

Herkesin konuk olabileceği bu canlı yayınları açmak için kanal sahiplerinin en az 50 aboneye sahip olması gerekiyor. Kanal sahipleri, canlı yayın sonrasına YouTube Studio’da analizleri görüntüleyebilecek. Yayına konuk olan kişiler ise tabii ki bu verilere erişim sağlayamayacak.

 

Yenilik, şu anda birkaç içerik oluşturucusuyla test ediliyor. YouTube Yardım tarafından belirtilen yazıya göre yakında daha fazla içerik oluşturucuya sunulacak. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.