Dünyadan Haberler Haber Girişi : 24 Ağustos 2021 15:50

Yunanistan, Aşısız Vatandaşlara Ücretli PCR Testi Yapacak

Yunanistan, aşılama oranlarını artırmak ve corona virüsün Delta varyantı enfeksiyonlarında olabilecek artışı önlemek için aşısız kişiler için ücretsiz testi sonlandıracağını söyledi. 

 

Yunanistan’da aşılama çalışmalarına hız kazandırmak ve Delta varyantının yayılmasını önlemek amacıyla alınan yeni önlem açıklandı.

 

Ülkede alınan kararla aşı olmayan kişiler için corona virüs testlerinin ücretsiz uygulanmasının sonlandırılacağı bildirildi.

 

13 Eylül'de yürürlüğe girecek olan yeni önlemler kapsamında, aşılanmamış kişilerin mesleklerine bağlı olarak haftada bişr veya iki kez test yaptırma zorunluluğu oluşacağı bildirilirken, maaş ortalaması bin 100 euro olan ülkede test ücretlerinin 10 euro olacağı aktarıldı.

 

Yetkililer, 11 milyonluk ülkede yaklaşık altı milyon insanın en az bir doz corona virüs aşısı olduğunu, ancak yeterli bağışıklığa ulaşmak için bir milyon kişinin daha aşı olmasının gerektiğini vurguladı.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.